Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő így a középfok?

Mennyi idő így a középfok?

Figyelt kérdés

Németből és olaszból szeretnék középfokra jutni, most szerintem alapfokon lehetek, viszont az olasz kicsit feledésbe merült.

Ha nyáron mondjuk hetente egyszer járok másfél órára németből tanárhoz, másfél órára, úgy mennyi idő a középfok?


És olaszból? Az olasz annyival könnyebb, hogy hasonlít a franciára, amiből felsőfokom van, a szavak sem olyan nehezek meg a nyelvtan is ismerős.

Abból egyedül tanulnék. Szerintetek egyedül fel lehet készülni egy középfokra, úgy, hogy sose beszélek senkivel olaszul?



2019. jún. 2. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha otthon nem gyakorolsz, akkor így 10 év.

Egyébként meg intenzíven egy nyár alatt nulláról. De akkor jól meg kell kapaszkodni. :D

2019. jún. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A németet tanárnál tanulnám. Az olasznàl is ez lenne ideális de már az túl drága lenne.

A nyelvtant meg szavakat meg tudom tanulni , csak beszélni nincs kivel.


Ha magamnak mondok fel képleírást beszélek egy képről meg könyvben válaszolok a feltett kérdésekre, az növeli az esélyem?

2019. jún. 3. 00:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze

Én is rengeteget tanultam/tanulok abból, hogy magamban, magammal beszélgetek angolul. Mert amint megakadsz, tudod, hogy gond van.

2019. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem. Nem gyakorlod ezzel a más beszédének a megértését, reflektálást, adekvát reakciókat. Az olaszban is sok a kivétel, ki tudja mennyit felejtettél már, nem kéne, hogy bármi is rosszul rögzüljön. Ha most nincs rá pénzed, akkor egyszerre csak az egyikkel foglalkozz. Ha azt mondod, hogy a német amúgy is jobban megy, akkor tudd le először azt és utána lesz időd, pénzed kényelmesen olaszozni. Úgy meglehet mindkettőből a 9-12 hónap alatt a stabil középfok szerintem (mármint egymás után, tehát olaszból onnantól ketyegne a 9-12 hónap, hogy letudtad a németet). De hogy egyszerre akarod mindkettőt, az egyiket ráadásul segítség nélkül (pont azt, amiből saját bevallásod szerint sincs már egy stabil tudásod), semmi jóra nem vezet. Így kétlem, hogy bármelyikből meglehet februárig a B2es tudás, ha viszont szeparálva tanulod őket, egyszerre egyre koncentrálsz, de azt tényleg becsületesen, mindennap, de legalább heti 4-5x előveszed, gyakorlod, akkor sikerülhet.
2019. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként szerintem éppen az olasz menne könnyebben, viszont németből lenne egy tanár, akihez korábban jártam és bevált. Egy ideig külföldön volt és nem járhattam hozzá meg nekem is más volt az elsődleges de azért gondoltam a németre, mert "ki tudja később milyen tanárt találok" alapon lehet érdemes most kihasználni.

A német olyan szempontból lehetne kicsit könnyebb, hogy foglalkoztam vele jobban mostanában, az olasszal nem, de amúgy nyelvtanát és szavakat tekintve meg pont hogy nehezebb.


Ez is egy jó kérdés: most a tanártól függetlenül, melyikkel jobb kezdeni, a nehezebbel, hisz tanárral valószínű menni fog és az az időigényesebb (de amúgy jobbak is vele az elhelyezkedési és egyéb lehetőségek), így jobb hamar kezdeni vagy inkább a könnyebbel, ami hamarabb megvan de nem olyan keresett?

2019. jún. 3. 10:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Si tu parles assez bien le français, il est vrai que l'italien est facile. Mais la prononciation est très différente, tu devrais donc parler en voix vive avec des gens parlant la même langue!
2019. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

12:19: Je te remercie de ton conseil. J'ai aussi pensé à parler avec des Italiens natifs qui ne sont pas de professeurs mais des "gens ordinaires" mais je crois qu'en générale il est difficile d'établir une telle amitié et relation sur Internet. Si j'avais la possibilité, je prendrais des cours particuliers mais les cours d'allemand et de l'italien seraient assez chers ensemble.


Est-ce que tu parles italien aussi? Si c'est le cas, où as-tu appris la langue? Pendant combien de temps?

2019. jún. 3. 12:45
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Je ne peux pas dire que je parle très bien l'italien. Je "parlote" plutôt. Mais j'ai des amis de Rome et de Milan, qui m'aident et me corrigent quand je fais des fautes.

Mais je connais bien la différence entre les deux prononciation, ce qui me fait dire ce que je viens de te signaler dans ma précédente réponse.

Et je vois avec joie, que tu es vraiment bon(ne) en français! :)

2019. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!