Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anglisztika mester szakon van...

62742 kérdése:

Anglisztika mester szakon van olyan, hogy tanári képzés?

Figyelt kérdés
Olvasgattam,de nem teljesen világos. Megváltozott a tanári képzés menete pár éve, de nem teljesen értem, hogy most akkor lenne-e lehetőségem mesterképzésen tanárnak tanulni? A szegedi egyetem oldalán az áll, hogy van ilyen opció.

2019. jún. 4. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A mesterképzés után van lehetőség 1 szakos, jelen esetben angol szakos tanárnak tanulni.
2019. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Húúú, ugyanígy jártam tavaly, mint te. Elhittem hogy igaz az, ami fent van az SZTE honlapján.


De az egyetemi tanáraim alátámasztották: Már nincs lehetőség egyszakos tanárnak tanulni!!

Ne higgy a szegedi egyetem honlapjának én is így szívtam meg. :) Fenthagyják az elavult adatokat, és a fele nem igaz annak ami ott van.


Úgy lehet megoldani, hogy elvégzed az anglisztikát (inkább nem megyek bele, hogy mégis miért ne válaszd ezt a szakot mert lepontoznak), utána jelentkezel egy tanárira, és pár tárgyat el tudsz ismertetni.


Ha nem hiszed írj egy e-mailt és kérdezd meg. (Én is így tettem csak akkor már sajnos bent voltam az egyetemen)

2019. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!:)
2019. jún. 5. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Anglisztika MA után lehet angol nyelv és kultúra tanára MA szakra jelentkezni, fent a felvi-n és tavaly is indult több egyetemen.
2019. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Debreceni Egyetemen még lehet egyszakos tanárnak tanulni, bár pontosan nem tudom, mi a menete, de az MA képzéseddel kell összevonni. Vagy előbb az MA, utána még rá a kimaradt tanáris tárgyak, elég összevissza van amúgy, mindig változtatják, nagyon elcseszték ezt a tanáris dolgot, a régi rendszer jobb volt, amikor főszakod+másik/minorod volt.
2019. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!