Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatok meg a...

NessaLaura kérdése:

Hogyan tanulhatok meg a lehető leggyorsabban németül beszélni?

Figyelt kérdés
Csütörtökön lesz az emelt szintű szóbeli érettségim németből. Az írásbelim 86%-os lett, de minden nyelvvel úgy vagyok, hogy írásban kezdek én vele akármit szívesen, csak megszólalni nem tudok. Németül ráadásul csak a gimiben kezdtem tanulni, és nem mondanám, hogy színvonalas volt a nyelvoktatás, amiben részesültem. (Kérdezhetnétek, hogy akkor miért emeltre jelentkeztem; leginkább szülői nyomásra.) Momentán a negyven magyar tételemmel küzdök, mert a magyar emelt szóbelim kedden lesz, és még egyet sem tudok, úgyhogy kvázi másfél napom lesz németezni még a szóbeli előtt. Tudnátok tippeket adni, hogy mégis mivel tudnám ennyi idő alatt legalább tűrhetővé fejleszteni a beszédkészségemet? Tudom, filmnézés meg 1000 Fragen 1000 Antworten, de nem tudom, milyen német filmmel lenne érdemes próbálkoznom ennyi idő alatt, a Kérdések és válaszokat viszont át fogom még nézni, de nem tudom, mennyi marad meg belőle. Próbáltam YouTube-on is keresni videókat bizonyos témákról, de nem mondhatnám, hogy sikerrel jártam.

2019. jún. 8. 16:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát igen. :) És nagyon oda kell figyelnie, hogy csak németül próbálkozzon kommunikálni, sehogy máshogy.
2019. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Végül milyen lett ?
2019. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Miről kellett

beszélni ?

2019. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm a kérdést! Valami csoda folytán 24 pontot adtak a 30-ból, 84%-os lett :)

A bemelegítőkérdések leginkább arról szóltak, hogy látták a behívó lapomon, hogy négy tárgyból emeltezek. Megkérdezték, hogy minden tárgyból emeltezek-e; matekból miért nem; miért nem szeretem a matekot. A társalgás az iskoláról szólt: milyen lenne számomra az ideális iskola, milyen szerintem a jó tanár, miért várják a kicsik az első napot az iskolában? Az állítás, amiben állást kellett foglalnom, az volt, hogy karácsonykor drága ajándékot kell venni. Én az ilyen ostoba vitaindítókra allergiás vagyok; tudom, hogy azt mérik, hogy tudok-e beszélni, de engem akkor is irritál, ha ilyen sarkított és buta mondatokban kell állást foglalnom. Angolon és németen is belefutottam abba, hogy egyszerűen képtelen vagyok állást foglalni, mert hülyének érzem magam, ha csak az egyik véleményről beszélek, annyira megérthető a másik álláspont is.

A képleírás konkrétan az utazás témájához kapcsolódott; egy repülőtársaság plakátjáról és egy lakókocsival utazó tagról volt egy kép, és nagyjából azt kellett elmondanom, hogy mik az előnyei-hátrányai a repülővel és az egyénileg utazásnak, én repültem-e már.

Én őszintén úgy voltam ezzel a szóbelivel, hogy tökéletesen tisztában vagyok a nyelvtani hibáim tömkelegével és azzal, hogy ovisak a mondatszerkezeteim, mert korántsem vagyok olyan szinten németből, amilyenen szeretnék, úgyhogy csak a minimumot kaparjam össze, nehogy már ezért bukjak meg a 102 pontos írásbelim után. És tényleg rettenetesen égő voltam, úgyhogy hihetetlenül nagylelkűek a bizottságban, ezt tudom mondani megnyugtatásul minden a jövőben emelt szóbelizőnek. :)

2019. júl. 7. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!