Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol sorozatokat...

Milyen angol sorozatokat ajánlanátok 11 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarja tanulni az angolt. Több ismerősöm van, aki állítja, hogy 0-ról tanult meg egy nyelvet úgy, hogy csak a tévét nézte. Bár nekem ez fura, de hátha működik. Most az Extrát nézzük, az tetszik neki, napi 3-at is lenyomunk, nagyjából érti miről van benne szó. 3 éve tanulnak, már sok mindent vettek, bár a nyelvtanban nem mélyültek még el nagyon, de témaköröket vettek többet. Viszont nem szereti, soha nem ül le tanulni, ezért gondoltam, hogy most több ideje lesz, hátha ragad rá valami.

Olyan film/sorozat kéne, ami neki való, tehát nem erőszakos, nem trágár, és a nyelvezete sem túl bonyolult.


2019. jún. 10. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

A nyelvtant azért érdemes néha atvenni, mert filmekkel a szókincse bővül, esetleg pár gyakran használt kifejezést/mondatot meg fog tanulni, de nem biztos hogy érteni fogja az összefüggést szó és szó között.


Sorozat most nem jut eszembe, de érdemes olyan egész estés rajzfilmekkel kezdeni, amiket magyarul már látott. Esetleg a helyesírás végett könyveket is olvasgathat, amiket magyarul már szintén olvasott (esetleg könnyített olvasmányok, amiket könyvtárban ki tudtok venni. Nagyon érdekes kis könyvecskék vannak, teljesen kezdőtől a felső haladóig. Általában a könyv színe válogatja a nehézséget, de bele is van írva, kiknek javallt).


Most ennyi jutott eszembe, talán később még írok.

2019. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olvasni még magyarul sem nagyon hajlandó. A nyelvtanról én magam is így vélekedek, de pl. a kolléganőm állítja, hogy úgy jutott el beszédben majdnem a felsőfokig, hogy könyvet ki sem nyitott, csak nézte a tévét. Én könyvekből tanultam, jobban ért, beszél, mint én. Fura.
2019. jún. 10. 19:15
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Leginkább beszélgetbi kellene vele angolul.
2019. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor egyből jön a nem értem, nem tudom, hagyjál békén. Nem könnyű vele. Már százszor leültünk vele, elbeszélgetni, hogy a mai Magyarországon sajnos nem teheti meg, hogy nem beszél angolul, de egyáltalán nem érdekli. Bízom benne, hátha kinövi, és benő a feje lágya, de sajnos a húgom 28 éves korára is ilyen maradt. Én magam beszélek 2 nyelven felsőfokon, a férjem angolul felsőfokon. Kire ütött ez a gyerek?
2019. jún. 10. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Én meséket néztem pl. Jégkorszak, olyanokat, amelyeket már kívülről fújtam magyarul. Ami őt személy szerint érdekli, olyat kell választani, ebbe nem látok így bele!


Nekem se segített amúgy ez, én is könyvből tanultam meg.


Youtube-on rengeteg minden van, lehet válogatni a tartalmak közül.

Ha nem válik be, akkor ajánlom, hogy menjen el egy angoltáborba vagy tanfolyamra nyáron, az igazán motiváló tud lenni, mert tele van olyan diákkal, aki szívesen tanul és gáz leégni előttük, ha nem tud valamit. Én is így tanultam meg annak idején, és azóta Anglisztika szakot végeztem, úgyhogy még van remény!

2019. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Az hogy kire ütött, azt nem tudni, vagyis lehetne, de a biogenetikába ne menjünk bele nyelvtanulas topikban :D


Rosszul célozzátok meg a nyelvtanozást. Ne várja el senki egy 11 éves gyerektől hogy leül a száraz, fekete-feher könyv fölé és biflázza a nyelvtani szabályokat. Vagy olvassa el angolul a Bűn és bűnhődést...


Angolul a lehetőségek száma végtelen. Nagyon sok kép, videó van fenn a neten, ami annyira játékosan magyarázza el a különféle nyelvtani struktúrákat, hogy szó szerint gyerekjáték megtanulni.

A gyerek jobban élvezi azt, amiben örömét leli.

Ne érezze azt, hogy kényszer. Hogy most le kell ülni és tanulni kell.


A filmet is azért szereti gondolom mert ott csak ülni kell es nézni...


A másik dolog, hogy tényleg, próbáljátok ki a könyves dolgot. Mondd meg neki, hogy kiválaszthat egy könyvet (de annyit határozz meg h ebből a sorból az ilyen színűek közül (nehogy túl nehezet vegyetek ki mert akkor főleg elmegy a kedve)), és azt vigyétek haza.


Pl. Ha érdekli az ókor, a múmiák hat keressetek olyan gyerekkönyvet, ami erről szól.

Ha az állatok érdeklik akkor meg valami állatokat (lovas könyvek, ilyesmik mindig vannak).


Szóval keressetek olyat ami eleve érdekli is. Így szívesebben fog olvasni.

Ha az extra tetszik neki, akkor abból rengeteg hasonló vicces, kalandos angol gyerekkönyv van. Kevesebb képpel, de legalább szórakoztató.


Összegezve:

- ne kényszerből tanuljon, szórakozásból. Egy gyereknek hiába mondod hogy később a piacon haszna lesz, munkát is jobban talál, nem fogja komolyan venni, ez normális is ilyen korban.

- találjátok olyan témát, videót, rövidfilmeket, ami leköti.

2019. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát, nem a Bűn és bűnhődést akartam vele olvastatni, pláne, hogy azt én magam sem olvasnám angolul, mivel orosz az eredeti, és fordítást nem annyira jó olvasni, inkább eredetit.

A nyelvtant sem vitték még túlzásba a suliban, kb. sima jelen, folyamatos jelen, ennyit tanultak, nagyon még a melléknév fokozást sem tanulták, tényleg minimálisat. Nagyon lassan is haladnak, de ennek ellenére sajnos nagyon utálja.

Ezért próbálunk valahogy kedvet csinálni neki, ezért gondoltam a filmnézést. Szerintem a könyv még korai lenne neki, még egy 1-es grade-ben is túl bonyolult a szókincs. A Rosetta Stone-t próbáltuk amúgy, de azt is otthagyta.Minek, úgysem tudom megtanulni, meg nem is ebből írunk dolgozatot.

2019. jún. 11. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a baj :( a hozzáállásával.


Van kedvenc gyermekkori könyve? Micimackó, kacsamesék képregény, akármi?

Annak 100% hogy könnyű a nyelvezete és ha angolul olvassa, biztos tetszene neki egy kis "nosztalgia" miatt is :)

2019. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell annyira erőltetni ezt az angolul film nézést, könyv olvasást ebben a korban. Én 15 éves koromban olvastam el először egy könyvet angolul (2 évvel ezelőtt), aztán rájöttem, hogy így szórakozva is lehet tanulni, és szinte minden filmet/könyvet angolul nézek/olvasok azóta, és most pár napja meg is lett a C1-es nyelvvizsgám. Pedig azelőtt én sem csináltam semmit azért, hogy jobban beszéljek angolul, csak a sulis dolgokat tanultam. Tehát ezzel csak azt akartam mondani, hogy egy 11 éves gyereknek még rengeteg ideje lesz a nyelvtudását fejleszteni, simán lehet, hogy még nincsenek meg a kellő alapjai ahhoz, hogy a filmeket/sorozatokat megértse. De ezeket majd később az iskolában megszerzi és aztán pár év múlva elkezdhet filmeket nézni, lehet több kedve is lesz rá, hiszen jobban megérti. :)


U.i. Az számomra teljesen hihetetlen, hogy valaki filmnézéssel 0-ról eljut felsőfokra, tanár nélkül, vagy úgy hogy legalább interneten nem néz utána a nyelvtannak (de ez persze csak az én véleményem).

2019. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem is fura amúgy. De amikor Angliában éltem, találkoztam ott egy csomó emberrel, aki folyékonyan beszélt angolul, és állítólag ott szedték fel, a környezetben, munkahelyen, filmekből, haveroktól. Jó, pl, simán mondták, hogy I wish I have money, és amikor mondtam, hogy ez helytelen, én voltam a hülye. De a konyhanyelvet biztos össze lehet szedni. A gyerek is utánzással tanul.
2019. jún. 12. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!