Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségire fel...

Emelt angol érettségire fel lehet készülni 1 év alatt?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha minimum 60%-ra sikerülne, mivel az már automatikusan nyelvvizsgának is minősül. Mennyi időt kéne mindennap rászánni? Minimális alappal rendelkezem, de az tényleg minimális. Egyedül fel lehet készülni? Beszélgető partnerem lenne. De gondolom irasbelire egyedül is fel lehet készülni. Nem?

2019. jún. 15. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem akarlak elkeseríteni, de nagyon minimális alappal nem hiszem, hogy 60% fölé sikerülne. De próba szerencse..
2019. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Írásbelire ***
2019. jún. 15. 23:04
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. :/
2019. jún. 15. 23:06
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagy kimegyek Angliába dolgozni. Azon is gondolkozom egy ideje. Májusig csak számít valamit.
2019. jún. 16. 00:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Az biztos sokat segítene.
2019. jún. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Siman
2019. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért megpróbálom, szerencsére részmunkaidőben dolgozom, így sok időm lenne egy nap készülni.
2019. jún. 16. 17:04
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#6: Tényleg? :D Több osztálytársam, aki tanult általánosba angolt és megvolt az alapja, neccesen (vagy egyáltalán nem) tudta megírni az angolt 60%-ra úgy, hogy kéttannyelvű iskolába jártunk. 1 év angol felkészítő, utána emelt óraszám (mintha végig faktra járnánk) + angol nyelvű tantárgyak (info, civil, matek).

Szóval nem, nem tudja a kérdező simán megírni, hacsak nem nagyon-nagyon jó nyelvérzékkel rendelkezik. Nem teljesíthetetlen, de biztosra nem tud menni.

2019. jún. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor elég kevesen fogunk bejutni egyetemre, sajnos. Nem egy jó hír. De azért megpróbálom, maximum felnőtt képzésre megyek. 2020-tól, ha minden igaz, kell a nyelvvizsga. De sok ismerősöm, akinek tényleg jó a nyelv érzéke, többször elszúrta, s nem sikerült a nyelvvizsgája, pedig amúgy nem hülyék. Az, hogy nekem milyen a nyelvérzékem, lövésem sincs. De sztem rengetegen nem fognak bekerülni. Hogy miért ehhez kell kötni pl egy mérnöki egyetemi felvételit, diplomát, fogalmam sincs. Szörnyű, hogy sokan még egyetértenek is ezzel, miszerint aki nem tud le nyelvvizsgázni, az nem való egyetemre. Oké, aki nyelvi, tanári szakra megy, nekik legyen kötelező, vagy mit tudom én.
2019. jún. 16. 18:35
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos én most döbbentem rá, mivel is akarok foglalkozni. :/ 22/f 2017-ben érettségiztem.
2019. jún. 16. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!