Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akinek külföldi párja van és...

Akinek külföldi párja van és külföldön él, az megtanítja magyarul a gyerekeket?

Figyelt kérdés

A párom sem odavalósi, mindketten bevándorlók vagyunk.

Így érdemes 3 nyelven megtanítani a gyereket alapból?


(Még nem született meg, de tervbe van véve.)



2019. jún. 16. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem nekem szól a kérdés, de én magyarra megtanítanám, szerintem hálás lesz érte, mert a legtöbb nyelvet meg tudja tanulni később, ezt pedig nehéz. Plusz nagyon szép és logikára tanít.
2019. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nincs gyerekem, de megakadt a szemem a kérdéseden. Trembácz Éva Zsuzsa blogját illetve wmn.hu-n publikált cikkeit nézd meg szerintem. Egy kislánya van, aki az apja miatt angolul, az anyja miatt magyarul is beszél, és mivel 2-3évente költöznek, ragad rá a helyi nyelv is.
2019. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
80%
Naná. Az anyanyelvemen beszélek a gyerekemhez, ez evidens. Nincs meg a közvetlen kapcsolat, szívtől a szívig akkor, ha egy közvetítő nyelvet használsz. A gyereknek elképesztő károkat okoz (a lelkének, nem fizikailag), ha nincs mondókázás, éneklés, mesélés az anya anyanyelvén. A többi meg majd jön magától. Arra fel kell azonban készülni, hogy kicsit késóbb kezdenek el beszélni a kétnyelvű gyerekek.
2019. jún. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ti milyen nyelven beszéltek otthon egymással? Annak az országnak a nyelvén, ahol éltek?
2019. jún. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mi egymással két nyelven is beszélünk, mert én folyékonyan beszélem az ő anyanyelvét is, meg az angolt. Ő viszont magyarul csak pár szót tud.


De akkor a gyerek háromnyelvű lesz így minimum. :)

2019. jún. 16. 17:50
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ismerősi körben csak olyan van ahol az anyuka magyar a apuka spanyol és itt Magyarországon nevelik a gyereküket. Az elejétől fogva tanítják magyar mellett spanyolul és angolul is (amikor megszületett a babájuk még csak angolul tudtak beszélgetni egymással).


Az elején azért problémás volt ennyi nyelven tanítani, mert keverte a lányuk mondaton belül is a nyelveket, de most már 9 évesen viszonylag jól használja mindhármat.


Szerintem megéri 3 nyelven tanítani, habár azért nem egyszerű feladat. Ismerőseim is felkerestek ezzel kapcsolatban bölcsis nénit meg gyerekeket oktató nyelvtanárt, hogy hogyan kéne megoldani meg aztán magyar-angol oviba és végül magyar-angol általános suliba is iratták be. Azért ilyen szempontból van vele kihívás, hogy ezeket összeegyeztesd, de ha meg azt nézzük máris több nyelven beszél folyékonyan mint sok felnőtt ember.

2019. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Pont ma olvastam PH-ban egy sztorit amiben a nagymama, lanya és az unokái buszoztak de a gyerekek csak angolul beszéltek, a magymama pesig egy szót nem tudot váltani velük.
2019. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Van olyan rokonom aki egyszerű lustaságból nem tanította meg. Így a nagyszülőkkel sem tudnak beszélni.


Elég szégyen szerintem...

2019. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Igen. A mi gyerekünk 18 éves és így 4 nyelven beszél mindenféle gond nélkül.
2019. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen tanítsátok magyarra, a legnagyobb áldás a nyelvtudás. Lehet megszenved eleinte vele, de hálás lesz, és csak több tőle:)
2019. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!