Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akinek külföldi párja van és...

Akinek külföldi párja van és külföldön él, az megtanítja magyarul a gyerekeket?

Figyelt kérdés

A párom sem odavalósi, mindketten bevándorlók vagyunk.

Így érdemes 3 nyelven megtanítani a gyereket alapból?


(Még nem született meg, de tervbe van véve.)



2019. jún. 16. 17:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Mindketten az anyanyelvünkön fogunk hozza beszelni. Az egyetlen, amit ilyenkor kotelezo elkerülni, az az, hogy egy altalad is tanult nyelven beszelsz a gyerekhez, mert hiaba beszelsz jol x nyelvet az olyan arnyalatnyi dolgokban mint hangsulyozas pl. a rosszat fogod atadni, es kesobb emiatt allandoa akcentusa vagy nyelvi problemai lehetnek. Anyanyelvet kell/lehet atadni, a tobbit felszedik magukra ugyis kiskoratol kezdve.
2019. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem mindket szülö anyanyelven meg kell tanulnia a gyereknek. Az en gyerekeim harom nyelven nöttek fel, parhuzamosan "tanultak", azaz ragadt rajuk a 3 nyelv- magyar, nemet, svajci, a 4. nyelvet pedig mar kesöbb kezdtek el tanulni, kb. 20 eves korukban- az angolt, de jatszva megtanultak. Azoknak a gyerekeknek, akik ket nyelven nönek fel, az összes többi nyelv megtanulasa könnyeden megy, az agyuk teljesen mashogy alakul, mint az egynyelvüeke.
2019. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Az én lányomat nem is kellett tanítani. Az első három évben, mikor otthon tudtam vele maradni, napközben csak magyarul beszéltem, meséltem, énekeltem neki. Mikor a férjem este hazajött, az itteni nyelven beszélgettünk.

Az első szavai is megyarok voltak.

Később annyira megszokta ezt a váltást, hogy soha, még véletlenül sem keverte a szavakat.

Mikor elkezdett óvodába/iskolába járni, az itteni nyelv természetesen felülkerekedett a magyaron, de velem és a magyar rokonokkal ma is gond nélkül beszélget. Van ugyan egy kis akcentusa, de az elmegy, miután mindent megért és el tud mondani.

2019. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én is azt tapasztalom ismerősi körben hogy először keveri a gyerek viszont ilyen 5-6 éves korra már eltudja dönteni hogy mikor hogy kell beszélni.
2019. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
59%

Meg nincs gyerekunk de ha lesz akkor megtanitom magyarul.

Ugy vettem eszre hogy azoknal a kulfoldon elo magyaroknal akik tanitjak a gyerekeket magyarul, a gyerek a helyi nyelvet preferalja es magyarul alig beszel, nem szeret beszelni.


Akiket pedig nem tanitottak a szulok azok kesobb felhanytorgatjak nekik hogy miert nem es milyen jo lenne ha most tudnanak magyarul.

2019. jún. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, 3 nyelven beszél a lányunk. :)

Nem nagy ördöngősség, simán megy nekik, tanítani sem kell igazán.

2019. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!