Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszt lehet otthon tanulni?

Oroszt lehet otthon tanulni?

Figyelt kérdés
Szóval lényegben szeretnék oroszt tanulni de de ehez könyvek is kellenek és ilyen könyvet esetleg valaki tudna ajánlani? Vagy valakinek Zala megyében régebbről amit már nem használ könyve esetleg van (szüleim nincsenek oda azért hogy oroszt tanuljak mert a fő nyelvem se megy,angol) ?És persze a nagy kérdés lehet e egyáltalán otthon tanulni vagy halva született ötlet?

2019. márc. 17. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid még oroszt tanultak diák korukban akkor például a kiejtésekben be tudnak segíteni. Akár általános iskola 5. osztályos orosz könyvből is elkezdheted, bár lehet hogy már senkinek sincs meg az ilyen. Azt nem tudom hogy könyvesboltokban napjainkban milyen orosz könyvek lehetnek.

De a munkaerőpiacon az angolon kívül inkább a német nyelv ismeretét szokták elvárni.

Annak idején jól elboldogultunk az orosz otthoni tanulásával.

2019. márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges otthon tanulni, általában a "Шаг за шагом"-ot szokták ajánlani, bár én a "Чай или кофе"-t használom, ami kicsit nehéz, de szerintem az is jó. Mellette használok útiszótárt, nyelvtanuló alkalmazást, illettve fordítóval gyakran fordítgatok egyszerűbb szövegeket, igyekszem minél többet tanulni belőle. Anyanyelvi oroszokkal beszélek. A 21. században már lehet tanár nélkül nyelvet tanulni.😁 (am angol nekem se nagyon megy)

Hány éves vagy egyébként?

2019. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sprmn01 válasza:
Igen, lehet oroszt tanulni otthon, de elég nehéz (tapasztalat). Ami viszont így hiányos lesz, az valószínűleg a kiejtés. Ha egyedül tanulod a nyelvet, mindenképpen hallgass hozzá valami hanganyagot, legyen az zene, vagy elbeszélés, egyszóval bármi, csak hallgasd.
2019. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!