Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szóbelin (érettségi, nyelvvizs...

Szóbelin (érettségi, nyelvvizsga vagy bármi egyéb) miért nem lehet gondolkodni?

Figyelt kérdés
Beszélgetés, vita esetén, ha feltesznek egy kérdést vagy mondanak valamit, akkor nem reagálok rá rögtön (hacsak nem valami tök egyértelmű dologról van szó, amire az ember csak úgy reflexből válaszol), hanem szeretek picit gondolkodni is közben. Vannak ötleteim, tudok válaszolni, viszont szeretem eleinte vagy akár közben átgondolni, hogy mit is akarok mondani. Én magyarul is így beszélek, nem kezdek el csak úgy beszélni anélkül, hogy lenne egyfajta koncepcióm arról, hogy mit is fogok mondani. Viszont emiatt csomószor beszólnak, hogy ez így nem folyékony meg gyorsabban kellene. Illetve sokan azt hiszik, hogy biztosan nem tudom kifejezni magam vagy nem ismerem a szavakat, nyelvtan stb., holott nem erről van szó.
2019. jún. 20. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Azért mert a nyelvvizsg és az érettség nem a te fennkölt és forradalmian újszerű gondolataidról szól hanem arról, hogy fel tudod-e mondani a leckét.
2019. jún. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
"nyelvvizsga", "érettségi"
2019. jún. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a nyelvtanulás nem arról szól, hogy megtanultad-e a leckét és fel tudod-e mondani... Nyelveknél soha nem magoltam be semmilyen szöveget, hogy azt én majd előadom, mert szerintem itt nem az a lényeg. Az egy dolog, hogy készülsz a témákból vagy átgondolod, hogy miről mit tudsz, utánanézel pár infónak stb., de szerintem ennek az a lényege, hogy spontán, pláne pl. egy vitának. Hogy tanulsz egy vitára? Szerintem az nagyon látszik, ha valaki csak betanult panel szövegeket mond, ahelyett, hogy reagálna a vitapartnerre és ténylegesen a témához, a felvetődött gondolatokkal kapcsolatban folytatná. Szerintem ez nem jó, sőt nem is tudom, hogy mégis mit lehet úgy mérni...azt, hogy mennyire szorgalmasan és alaposan tanulsz? Lehet, de a nyelvi készségeidet már valamivel kevésbé, holott elviekben az lenne a lényeg. Szóval számomra teljesen természetellenes ez, hogy rögtön csak úgy rá kellene vágni valamit, mindenféle gondolkodás nélkül, mert ez szerintem hétköznapi kommunikáció során sem így működik.
2019. jún. 20. 08:57
 4/10 anonim ***** válasza:
3%

Ki beszél a nyelvtanulásról. A vizsgáról beszélünk. Azt hiszed, hogy a vizsgabiztosok veled vitázni vagy beszélgetni szeretnének bármiről. Meg akarják tudni, hogy készségszinten használod-e az elvárt paneleket, nem pedig a világról szóló magvas gondolataidra kiváncsiak.


Elhiszem, hogy neked egészen egyedi és újszerű elképzeléseid vannak arról, hogy miről szól az érettségi vagy egy nyelvvizsga, de amíg ezt nem vered keresztül a rendszeren addig próbálj alkalmazkodni.

2019. jún. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg arról kellene szólnia, hogy tudod-e használni a nyelvet vagy sem és attól, hogy bemagolsz x db mondatot, attól még nem tudod használni az adott nyelvet. A természetes kommunikáció sem úgy zajlik, hogy kérdeznek tőled valamit és ugyanazt a 20 évvel ezelőtt betanult sablont nyomod minden kérdésre, hanem arra kell reagálnod, ami ott, abban a pillanatban elhangzott és itt teljesen normális az, ha valamit végiggondolsz és nem úgy beszélsz, mint egy robot, aki szinte még levegőt sem vesz. Ennyiből nem tudsz semmit, de bemagolsz egy szöveget, előadod és akkor te tudod, holott nem. Szerintem tök normális dolog, ha valaki közben gondolkozik és attól még ugyanúgy ki tudja fejezni magát helyesen.
2019. jún. 20. 09:28
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
További sok sikert a valóság elleni küzdelmeidhez.
2019. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Aki egy nyelvvizsga kérdésein elgondolkodik, ott baj van. Érettségiről ne is beszéljünk. :D Teljesen hétköznapi társalgási témákt tesznek föl, amiken magyarul se kell gondolkodni. Te ha beszélgetsz egy haveroddal, minden kérdése után vázlatot írsz, hogy mit válaszolj? Xd Ha nem vagy azon a szinten hogy vizsgán ne reflexből válaszolj, akkor még nincs ott a helyed. Szépítheted a dolgokat, de ez az igazság.
2019. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem olyanokra gondolok, hogy "hogy vagy?" és hasonlók, értelemszerűen az ilyen jellegű beszélgetések magyarul sem úgy zajlanak, hogy minden egyes mondat után megállok és gondolkozom. A vázlatírás meg nem tudom, hogy hogyan jönne ide... Olyan kérdésekre és témákra gondolok, ahol már ki kell fejteni a véleményedet vagy érveket kell felsorakoztatni. Szerintem ilyen szituációban tök természetes, ha az ember gondolkozik, akár magyarul, akár idegen nyelven. Megjegyzem, hogy már rég leérettségiztem, vannak nyelvvizsgáim is és nyelvszakot is végzek (tudom is használni a nyelveket, mielőtt megkérdőjelezné valaki), szóval alapvetően nem amiatt született a kérdés, mert megsértődtem a gonosz tanárnénire vagy ilyesmi. Csupán példaként írtam ezeket a szituációkat, hogy el lehessen helyezni. Viszont én például mindig olyan közegben tanultam, ahol ez teljesen természetesnek számított és nem az volt az elképzelés, hogy azonnal vágj rá bármit, ami éppen eszedbe jut, hanem hagytak időt arra, hogy picit átgondold, hogy mit akarsz mondani és egy szép, kerek, összeszedett választ adj. Viszont voltam egy felkészítő tanfolyamon és ott konkrétan az ment, hogy mindenkit sürgettek, mintha valami verseny lenne, hogy ki válaszol gyorsabban és, ha megálltál, akkor rögtön jöttek a már a kérdésben is említett intelmek, hogy gyorsabban, folyékonyan, ne állj meg, mintha valami gépek lennénk. Én ezt nem értem, szerintem ez nem normális és nem ezen múlik.
2019. jún. 20. 16:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van. Ilyenekre valók az ilyen töltelékszavak, mint a "well".
2019. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Én nem akarlak letolni kérdező, értem miről beszélsz,de ha a többiek bunkók is , igazuk van. Tudom milyen a kifejtős meg az érvelő feladat, és értem mi a bajod, de azt viszont kicsit sem nézik mekkora hülyeséget mondasz, ez nyugtasson meg. Semmit nem kell bemagolnod, csak dőljön belőled a szó , még akkor is ha nagyon kevés köze van a dologhoz. Ha szépen fejezed ki magad , akkor csináld ezt, akármilyen buta dolog is, ez így van.
2019. jún. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!