Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Régi szótárral nyelvvizsgázni...

Régi szótárral nyelvvizsgázni tényleg nem jó ötlet?

Figyelt kérdés
Hamarosan szeretnék megpróbálkozni egy francia középfokú nyelvvizsgával.Olyan vizsgára mennék ahol szabad szótárt használni az írásbeli vizsgarész folyamán.Van is itthon egy szótáram,még a nagynénémtől kaptam.A tanárnőm észrevette órán,hogy milyen régi szótáram van.Belenézett és mondta,hogy 1962-ben adták ki. Azt mondta, ha nem akarok megbukni vegyek egy minél frissebb kiadású szótárat.Mert abban újabbak a szavak.Most lehet,hogy én vagyok a hülye,de nem igazán értem..Az elmúlt ötvenhat év alatt tényleg olyan rengeteget változott a francia nyelv szókincse,hogy ez probléma lehet?Tudom,hogy egy nyelv sem állandó és mindig változik valamennyit a szókincse, idegen szavak kerülnek bele..De azért olyan rengeteg csak nem,hogy ez probléma legyen.Vagy igaza volt? :D Vegyek újat?
2018. szept. 19. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom, hogy talán hallgass arra, akinek van is fogalma a dologról. Ha egy szótár miatt meg tudsz bukni, akkor te még ne menj vizsgára.
2018. szept. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nevetséges. Nem vennék.
2018. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy néhány szó nincs benne (az én szovjet orosz szótáramból is hiányzik néhány mai üzleti kifejezés), de nem hiszem, hogy emiatt megbuknál... Én is a szovjettel vizsgáztam felsőfokon amúgy, és lám megvan.:)

Úgyhogy hajrá! Sok sikert!:))

2018. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nezd meg az Orszagh fele 70’s szotarakat. Sok hulyeseg volt benne, ami azota ki lett javitva.


Pl. gyalogos - foot passengers - pedestrian

2018. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!