Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ehhez a mondathoz miért kell 've?

Ehhez a mondathoz miért kell 've?

Figyelt kérdés

My problem is that you should’ve won The Four.


Nem értem.



2019. jún. 23. 18:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A volna a magyarban a feltételes múlt időnek a jele, viszont nincs jobb szavunk rá ennél. 12 igeidő a 3-al szemben, ne a magyar legyen a kiindulópont.

Igazad van, nem feltételes módban van a mondat, ezt félrenéztem, viszont egyik példával sem egyezik nálam.

2019. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11: De nem az igeidő tartalmazza a feltételed módot a példamondatban, hanem a should módbeli segédige (kellene).
2019. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem ,hogy ti mióta tanultok angolt?
2019. jún. 24. 19:28
 14/16 anonim ***** válasza:
14 éve de ugy látszik eléggé berozsdásodtam.
2019. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én nem tanulok már, megvan a középfokúm.
2019. jún. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"9: A volna az nem feltételes mód?"

Az a neve. De jelentésileg meg nem arra korlátozódik - nézz utána. Amiről beszélünk, az az egyik jelentésárnyalata, a múltra vonatkozó vélemény kifejezése. De van még több jelentése is.


"11: De nem az igeidő tartalmazza a feltételes módot a példamondatban, hanem a should módbeli segédige (kellene)."

Még egyszer: a should leggyakoribb jelentése: express the subjet's obligation or duty / indicate a correct and sensible action; és a should utáni befejezett főnévi igenév vonatkoztatja a múltra. Hol van ebben feltétel?

2019. jún. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!