Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A társalgási szintű és a...

A társalgási szintű és a középfokú nyelvtudás között mi a különbség? És a felsőfok és a tágyalóképes között?

Figyelt kérdés
Vagy kb. ugyanazt jelenti?
2019. júl. 1. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a középfokú még nincs társalgási szintű, ez utóbbi azt jelenti, hogy bármilyen témáról könnyen, lazán el tudsz beszélgetni, tehát inkább felsőfok. Én frissen megszerzett felsőfokú olasszal mentem el egy olasz céghez dolgozni, és a tárgyalás, főleg telefonon még nehezen ment. A tárgyalóképes nekem a szakmai szókincset is jelenti, amit a felsőfok mellé könnyen meg lehet szerezni. Egyébként a nyelvtanulás mikéntjétől is függ szerintem, olaszt iskolában tanultam felsőfokig, alapos tudás, de a beszédem nem volt teljesen laza, folyékony. Angolt anyanyelvi környezetben tanultam, és nyelvtanilag hátrébb tartok, de teljesen gond nélkül kommunikálok.
2019. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!