Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért tanultál eszperantót?...

Miért tanultál eszperantót? Vizsgád is van belőle?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel most, hogy hasznos-e vagy sem, hanem hogy ki miért döntött úgy, hogy elkezdi a nyelvet tanulni. A kérdést pusztán kíváncsiság ihlette. :)

2019. júl. 13. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Megtetszett. 4.nyelvem volt. Jó a hangzása és jó alap az olasz/spanyolhoz is :) Én szeretem. Igen, van belőle papírom. 10 éve használtam, mikor beültem egy felsőfokúra. Kíváncsi voltam :)
2019. júl. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megláttam egy hirdetést, és nem tudtam, hogy mi az az eszperantó...? – Elkezdtem utánanézni, és nagyon megtetszett az, hogy semleges nyelv, azaz nem kötődik egyik nemzethez sem. Először azt gondoltam, hogy csak ez csak egy nyelvi váz az egyszerű kommunikációhoz, de egy udvarlási helyzet meggyőzött, hogy ez egy teljes, rendes nyelv, filmekkel, koncertekkel, versekkel... :-) - Igen, természetesen nekem is van belőle vizsgám is, felsőfokú.
2019. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Jöhetnek még.
2019. júl. 15. 16:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért kezdtem eszperantóul tanulni, mert megláttam, hogy ez egy könnyen tanulható nyelv (egy félév alatt nulláról középfokra felkészítő tanfolyam volt belőle), és találtam ingyenes, internetes tanfolyamot, úgyhogy elkezdtem tanulni. Közben láttam, hogy az azévi (2008-as) ifjúsági eszperantó világkongresszus Magyarországon lesz, úgyhogy oda elmentem, jó társaság volt, jó hangulat, úgyhogy azóta benne ragadtam a mozgalomban.
2019. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!