Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 16 évesen magamtól meg tudnám...

16 évesen magamtól meg tudnám tanulni az eszperantót B2 szintre?

Figyelt kérdés
Szeretnék a jövő évben nyelvvizsgát tenni, viszont a német nekem nagyon nehéz ebből a szempontból. 5-ös vagyok ugyan belőle, de az A1-A2 szintet tanuljuk, mert a csoportban sok a kezdő. Így azonban nehezen tudom tanulni magasabb szinten,tanfolyamra, magántanárra nincs kapacitás.

2019. ápr. 26. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem őszintés tanulj meg hurkot kötni inkább ilyen lehetetlen hozzáállással.


Ha az nem tetszik, akkor tanulj angolul, tudod, azon a nyelvet, amit mindenki más is tanul (lehet nem véletlen).

2019. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
15%
Eszperantót nyelvizsgára fölöslegesen tanulsz.Már nem fogadják el,ahogy a Lóvárit se sajnos.
2019. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, elfogadják. Tudnál küldeni valami forrást, amiben ezt megerősítik?
2019. ápr. 26. 16:08
 4/12 Garpe ***** válasza:
90%

Szia!


Egyetemista vagyok, aki beszél és oktat is eszperantót.

Abszolút jó az ötleted és jó a hozzáállásod. A kérdés az az, hogy hogyan tudod rászánni az időd.


Tudtommal (két hónapja egy eszperantós szervezet egy jogász bevonásával nézett utána a legfrissebb törvény-módosításoknak) még a felvételihez is elfogadják az eszperantó B2-es nyelvvizsgát, de diplomához is jó (a legtöbb egyetemen); ennek oka, hogy élő szaknyelvvel rendelkező nyelv (lásd az MTA állásfoglalását az eszperanto.hu-n). Amennyiben #2-es nem csak "hallotta" a dolgot, hanem van forrása várom (nagyon nagy segítség lenne nekem), köszönöm.


Meg lehet-e tanulni egy év alatt B2-re? Általános válasz: igen, kömmyedén.

Nyilván sok mondentől függ: mennyi időt szánsz rá hetente/naponta. Használod-e a nyelvet: elmész-e találkozókra/konferenciákra/klubokba, esetleg online csinálsz valamit, olvasol, használsz-e valamilyen számítógépes programot eszperantóul stb. Függ attól milyen nyelveket tanultál, milyen a nyelvérzéked.


Első lépésként:

Nézd meg az eszperanto.hu-n az online tanfolyam első ingyenes leckéjét (tudom az oldal rendkívül retro, de folyamatosan frissül és szinte minden rajta van).

Aztán:

Facebookon van egy "Kezdők eszperantó csoportja" meg egy "Eszperantóul akarok tanulni!" csoport a nagyobbikba lépj be.

Ingyenes online tanfolyamok:

a 12 napos tanfolyam: learn.esperanto.com

illetve

lernu.net

(mind a kettő jó, de nem teljesen kezdőknek, de az eszperanto.hu-s ingyenes első lecke után már megütöd ezek szintjét, ha nem mennek, akkor nem benned van a hiba)


Írhatsz nekem privátot (akár te is kedves olvasó) s beszélünk, javaslok dolgokat :)

2019. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2019. ápr. 27. 17:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is eszperantóból van nyelvvizsgám, szerettem tanulni, mert sokkal hamarabb volt sikerélményem, mint az angollal. Azért kérdezz rá az egyetemen, mert sose lehet tudni, hiába elfogadják hivatalosan, ha az egyetem másként gondolja. NEm tudom, hogy tehet-e ilyet.
2019. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vortrekker ***** válasza:
16%
Vegul is meg lehet csinalni csak nincs ertelme. Inkabb rakd le ket ev mulva a nemetet vagy angolt mint egy ev mulva az ertelmetlen eo-t. Tanulj amig van idod, en csalad es munka mellett tanulok nyelvet munkahoz, banom h anno amig tobb idom lett volna ra nem fekudtem ra jobban.
2019. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is teljesen felesleges. Semmire se tudod használni ezt a “nyelvet”, és pusztán azért mert FÉLSZ egy vizsgától, rászánnál az életedből több száz órát egy teljesen felesleges vizsgára, ami semmire se jó? Azt az energiát, amelyet az eszperantó tanulására fordítanál, fordíthatnád a németed fejlesztésére és simán meglenne a B2.
2019. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
A legtöbb szaknál nem fogadják el, nézz utána a felvin a szakleírásoknál.
2019. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tanulj magadtól, van anyag bőven. ha motivált vagy menni fog. ha van sikerélményed az is motivál. Aztán érettségiig még hátha megjön a kedved és a mozivációd hogy nem kényszerből (mert már van nyelvvizsgád), csak hobbyból csinálsz másik (mások által hasznosabbnak tartott nyelvből) is.

Egyébként az, hogy egy nyelv mennyire hasznos, attól függ, melyik évben mi a divat, lehet, hogy pont te leszel a kritikus tömeg ahhoz, hogy az eszperantó is elnyerje méltó helyét.

2019. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!