3. nyelv hobbiból?

Figyelt kérdés
Jelenleg németet tanulom, és jövőre jön hozzá az angol, viszont én nagyon imádom az orosz nyelvet, az elképzelésem az hogy most másfél évet adok magamnak hogy a2-b1 szintről egy magabiztos b2 es szintre eljussak utána vizsgázok ha sikeresen letettem a vizsgát az angolt érettségiig tanulnám tisztességesen de csak annyira hogy az érettségin menjen, az oroszt amíg a németet tanulom csak olykor elővenném hogy a nyelvtannal barátkozzak és hogy élvezzem a nyelvet videókat hallgatnék (ezzel kielégítve valamelyest a vágyakat xd) és majd ha meg van a vizsga akkor azt is kicsit jobban tanulnám az angol mellett, Egy közgazdasági szakgimibe vettek fel.. Kivitelezhető ez az egész úgy hogy én jó tanuló is szeretnék maradni es emellett a nyelveket is szeretném tanulni?? úgy persze hogy azért legyen időm pihenni is

2019. júl. 13. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 3-4 nyelvet tanultam gimiben párhuzamosan, a negyediket tizedikben elhagytam. Volt életem és kitűnő tanuló voltam, 2 nyelvből c1es nyelvvizsgám van, a harmadikból jövőre akarok B2t. Szóval nem lehetetlen küldetés amit szeretnél.
2019. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

orosznak mi a franc értelme??


semmi!


miért nem olyat tanulsz, aminek értelme is van?


egy karriertanácsadó mondta, hogy egy magyar számára az angol, német után az olasz nyelvet éri meg leginkább megtanulni, mert a németek mellett az olaszokkal van az országnak a legintenzívebb gazdasági kapcsolata.


az olasz könnyű, dallamos, beszélik Svájc egyes katonjaiban is, Máltán, Argentiában, Líbiában, Brazíliában, Venezuelában, San Marinóban, a Vatikánban, Ausztria egyes részein.


a másik amit mehérná még a francia.


két kézzel kapnak a franciául beszélők után, mert Magyarországon kb. 13% beszél csak franciául, az EU egyik vezető nyelve, mind az 5 földrészen beszélik, Frankofónia, már sokszor leírtam, több mint fél száz országot tömörít, ezekben mind lehet valamit kezdeni a franciával, mert hivatalos nyelv.


vagy ott a spanyol, ami a világ első 3 vezető nyelvének egyike.


szóval ezek közül mindegyiket ezerszer jobban megéri tanulni, mint az otoszt.


mit akarsz az orosszal?


utánaolvastál, hogy ott milyen életszínvonalon nyomorog az átlag orosz, hogy sárba tiportják az emberi jogokat, és például üldözik a szexuális kisebbségeket?


nem egy jó hely, nem egy vonzó perspektíva.


ha már nyelvbe rksz időt-energiát, érdemes olyat tanulni, amit több országban beszélnek, és ami anyagilag is prosperáló a jövődre nézve.

2019. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2. A válaszodat figyelmembe veszem, csak elmagyarázom hogy miert is ez a nyelv az amit szeretnék elsajátítani.

Egyrészt ez az egyetlen egy olyan nyelv ami számomra unhatatlan... és úgy gondolom hogy egy nyelvnél elengedhetetlen hogy szeresd azt és élvezd..

viszont az érzelmeket félre téve azért gondoltam az oroszra mivel szintén mint a franciá kevesen beszélik viszont attól hogy kelet európa eletszínvonal tekintetében nem a legjobb hely, az is egy jelentős piac európában (nem vilagi szinten de azért nem elhanyagolható) az oroszok meg a kelet európai szláv népek emellett nem tudnak nagyon jól angolul meg németül.. Plusz úgy gondoltam hogy 2 nyugati nyelv mellé érdemes egy keleten beszélt nyelvet tanulni.

A franciának a hangzását szintén szeretem illetve az még az esélyes orosz mellett. de az életszínvonalat felhoztad.. nem szeretnék ott élni szóval nem mondanám hogy ennek nagy jelentősége lenne. esetleg kanada vonz de más francia nyelvterület nem. A spanyolt meg csak sokan beszélik meg elméletileg könnyű. de számomra nagyon ronda egy nyelv. azt a németnél is kevésbé szeretem hallani ami nagy szó.

a francia nyelv miért lenne még hasznos az általad leirt indokon kívül?? Ezt ne úgy vedd hogy most kritikus hangsúllyal kérdezem de kiváncsi lennék miért..(a franciát mellesleg afrikában is beszélik az se valami cool hely)

2019. júl. 13. 22:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert ott a gazdaság, hogy a franciák mely gazdasági területen vannak otthon milyen iparágak stb.. Európa 2. 3. legerősebb gazdasága.és nem csak a mennyiség a lényeg.. kínaiul is beszélnek tobb 100 millioan . és mégse tanítják. de ha nem így van írd le. De lásd én így gondolom valahogy
2019. júl. 13. 22:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg végülis most nem arról van szó,maradjunk a kérdésnél mert szerintem mi erről napokig tudnánk vitázni szemtől szemben. :D
2019. júl. 13. 22:11
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Én három nyelvet tanulok egyszerre és nem jelent problémát. (Nálam angol, francia és orosz)
2019. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Simán megtanulhatod.


Ui: Azért ha legközelebb kiírsz egy kérdést, akkor azt fogalmazd már meg mondatokban, mert nehezen lehet megérteni.

2019. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi érthetetlen nincs a kérdésben.

Engem is az orosz nyelv érdekelne, csak nekem nincs semmi alapom hozzá. :D De tetszik, ezért kezdtem tanulni, nem az elhelyezkedési lehetőségek miatt.

Szerintem kivitelezhető, amit leírtál, maximum lassabban haladsz, mintha minden energiáddal erre fókuszálnál.

Több nyelvet még nem tanultam egyszerre, de ismerek olyat, akinek angol-német-olasz ment párhuzamosan. Igaz, ő tanárhoz járt.

Sok sikert hozzá! :)

2019. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D
2019. júl. 14. 10:36
 10/10 anonim ***** válasza:
#2: Az orosz nem haszontalan, mivel az oroszok már a spájzban vannak!
2019. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!