Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A franciát vagy az oroszt...

A franciát vagy az oroszt nehezebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Szeptemberig el kell döntenem melyik nyelvet szeretném tanulni, de nem tudom melyiket lenne érdemesebb.

2019. júl. 15. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő elég nehéz. Hangzásra melyik tetszik jobban? Illetve próbálj meg utánaérdeklődni a tanároknak.
2019. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az orosz szabályszerűbb (bár ott is van egy halom kivétel), de lehet, hogy pont ezért nem tetszene annyira.
2019. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A francia szerintem nehezebb. De inkább az alapján dönts, hogy melyik kultúra vonz inkább, hol tudod magadat jobban elképzelni utazgatni stb. Engem például az orosz jobban érdekel.
2019. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Volt már pár ilyen kérdés a napokban. Én továbbra is a franciát mondom. Az orosz hangzása, kiejtése, hangsúlyozása számomra szörnyű.

A francia is nagyon különleges, de attól nem kapok frászt.

Továbbá a francia keresettebb a munka világában is.

De mégsem olyan tömeg nyelv, mint az angol és német, ami manapság már alap.

Hozzád melyik áll közelebb, már amennyit ismersz a két nyelvből?

Én mindkettőt tanultam, de már régen, mikor fiatalabb voltam. Az orosz kötelező volt és iskolában tanultam, szerintem nem volt valami túl jó módszere akkoriban a nyelvtanításnak, alig emlékszem valamire, persze a betűket tudom írni és olvasni is, igaz csak lassan.

A franciát iskolán kívül tanultam, rövid ideig, semmi gondom nem volt vele, nekem jól ment, de fiatal korban jobban is fogott az agyam. Szerettem franciát tanulni.

Most már egyiknek sem állnék neki nulláról, mert nyelvet tanulni amúgy sem könnyű, hát még vén fejjel.

Ne érezd úgy, hogy ha az egyiket választod, akkor a másikról lemondasz. Majd pár év múlva azt is tanulhatod, sulin kívül, mert gondolom most suliban fogod tanulni.

Lehet egy szempont a választásban a tanár személye is, ha tudod, kik tanítanának.

2019. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2019. júl. 15. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az oroszt választanám, bár nem azért, mert könnyebb, hanem mert a franciától rosszul vagyok. :D Érdekes, mert amúgy az összes többi újlatin nyelv nagyon tetszik. :)
2019. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!