Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Viszonylag olcsó és ami jol...

Viszonylag olcsó és ami jol felkeszít a felvételire, rajz kurzusok?

Figyelt kérdés
Divattervezéssel szeretnék foglalkozni viszont meg van 2 évem hogy jelentkezzek egy fashion designer egyetemre és ez alatt a 2 év alatt szeretnek jol felkészülni rajzból stb. hogy felvegyenek jó eredményel.Nagyon megköszönném ha segítenétek pár ötlettel.

2019. júl. 31. 02:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki elmagyarázza az alapokat magadtól is tudsz felkészülni, ha elszánt vagy és szánsz rá időt.


Milyen a kézügyességed?


Van-e kisebb ismeretséged a divatvilágban?


Tudom milyen a ruhatervező szakma - szép és jó, de konkrét elképzelés kell hozzá.

Pl egyedi ruhaszalont nyitanál?

Esetleg esküvői/alkalmi?

Világhírűek közt besoroltnak lenni?


Mi 32en indultunk ruhatervezőin abból csak 1 dolgozik szakmában, de az is úgy, hogy családi esküvői szalonjuk van 2 helyen és besegít, 2 ember tovább ment MOME-ra, de csak azért, mert szeretik a szakmát. Később pedig vendéglátásban találtam rájuk, mikor vendégként beültem a kávézóba...


A mi sulinkból csak 2 diáknak sikerült ruhatervezőként érvényesülni az elmúlt évtizedek alatt.

Közismert nevük: USE (2 srác, 1 csaj)


Részemről:

Szakot váltottam az utolsó évben és mást is letettem pluszba, mellette üzletvezetőit tanultam.


Mindig amikor végeztünk idő előtt a kiosztott feladattal szakmán belül, utána átmehettünk más szakokra beszállni/körbe nézni, nem zavarva másokat.


Rengeteg ág megtetszett, mindenből csíptem le olyan dolgokat, anyagokat, technikákat amelyekkel a beindult fantáziám ötleteit kivitelezhettem.

Végül vállalkozásba kezdtem a 4 fal közül neten keresztül.

Nem volt egyszerű, főleg a kezdetben meló mellett.

(sőt akkori kollégák kinevettek "minek az neked" - mindig valamiből tudtam alkotni olyat, hogy bőséges nyereséget hozott, idővel meghaladta a keresetemet s végre saját utamat járhattam)


Fiatal vagy, keresd az utadat, merj minnél több dolgot kipróbálni. 😊

Önmagadat keresd s mit szeretsz, majd a célod, hogyan valósítod meg.


Jelenleg hobbiból olyan kisgyerekeket tanítok alapokra, kik korukhoz képest látványosan arányosabban rajzolnak, mint korabeliek.

S mivel ilyen beállítottságúak lelkesek és figyelnek is.

Pl suliba nem tanítanék, hiszen nem is érdekli őket, csak nyűg lenne.

2019. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!