Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az építész mérnök vagy az...

Roadkill kérdése:

Az építész mérnök vagy az autó mérnöki munka a bonyolúltabb, nehezebb?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés csak.Megláttam valahol az építész mérnöki képzést és eszembe jutott hogy melyik lehet a nehezebb házakat vagy autókat tervezni :) A válaszotokat ha meg is tudjátok indokolni megköszöném.A válaszokat előre is köszönöm :)

2020. jan. 4. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel nincs olyan, hogy autó mérnök, így elég nehéz kérdés.
2020. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy nem elég jól tudom megfogalmazni magam.Azokra az emberekre gondolok akik például a Forma 1-es meg hasonló kaliberű autókat tervezik.Azokat hogy hívják mellesleg?
2020. jan. 4. 23:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Autókat sem egy mérnök tervez. Gépészmérnök, formatervező, villamosmérnök, anyagmérnök, informatikus (F1-nél még állítom fizikusok is benne vannak az áramlástan miatt)

Inkább az a kérdés, hogy melyik részével szeretnél foglalkozni.

2020. jan. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Óhhh köszönöm szépen a választ.Mondjuk nem tudtam hogy ennyi ember tervezi.Hát akkor legyen a gépészmérnök és a formatervező :)
2020. jan. 5. 00:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Járműmérnöki szak is van, érdemes azt is megnézned.
2020. jan. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az is érdekes.A kérdés arra irányult hogy melyik a nehezebbik mérnöki munka?A jármű mérnök a gépész meg a formatervező vagy a építész mérnök?Nem szeretnék elmenni egyikre se max majd egy autó szerelőit letenni vagy egy autó villamoságit :) Csak eltanakodtam hogy melyik a nehezebb mérnöki melyik több munka.
2020. jan. 5. 11:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez relatív, szerintem fölösleges a kettőt összevetni. Tiszteljük meg mindkét oldalt ezzel.
2020. jan. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben van :) Akkor nem hasonlítom össze :)
2020. jan. 6. 00:21
 9/11 anonim ***** válasza:

A nehézség az szubjektív. Kinek mi. Nekem a villamos és programozási részek "könnyűek" mert villanymérnöknek tanulok. A gépészeti, anyagtechnológiai részével viszont biztosan sok nehézségem lenne, mert nem fogott meg a terület.

Egy olyan projektnél ahol több mérnöki terület is összefonódik, nem lehet különbséget tenni melyik a nehezebb. Mindenki kiveszi a részét a munkából. Együtt kell működjön a csapat minden tagja, különben háborús hangulat lesz a tervezés és implementáció során. A gépésznek is figyelembe kell vennie hogy lesz-e elég hely a szenzoroknak/vezetékeknek/akárminek, de pl a villamos tervezés során is figyelni kell arra, hogy próbáljanak könnyen feldolgozható formában adatokat szolgáltatni a PLC-nek/PC-nek. A programozóknak pedig arra kell figyelni, hogy a vezérlés ne vágja tönkre a gép elemeit. Szóval mindenkinek egyaránt nehéz a munkája :)

Talán a programozóknak nehezebb a dolguk, mert szokás kispórolni a hardvert pusztán gazdasági okokból, mert majd szoftveresen úgy is kompenzálják azt, de ez is egyéni vélemény.

2020. jan. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszodat :) Hát mondjuk igen ez elég csapat munka mert ha az egyik elrontja akkor a másiknak többet kell dolgozni hogy kijavítsa.Azért a programozó elég kemény és nehéz szakma.Mondjuk az építész mérnök se könnyű. :) Köszönöm a válaszokat
2020. jan. 6. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!