Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Építészmérnök az női szakma?

Építészmérnök az női szakma?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 17:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem tipikusan. De miért is ne?!
2013. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Tom Benko ***** válasza:
79%
Olyan hülyeségnek tartom, hogy női szakma meg férfi szakma. Ódivatú, nemi diszkriminációt idéző szókapcsolat.
2013. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Nem tipikusan női.

De vannak nők jócskán benne.

Sógor pár éve végzett DE-n és több csajt láttam mint lányt a meghívójában. /az ép.mérnöki résznél!/ De ez mondjuk azért van mert kevés olyan van aki időben bebírja fejezni.

2013. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Csak mert most néztem egy oldalt, és ott a vezető egy nő, sőt több oldalon is így van. Akkor tipikusan nem férfi szakma.
2013. febr. 19. 17:50
 5/26 anonim ***** válasza:
Az építészmérnöki karon sok lány van. Szépen, időben elvégzik.. Tervezőnek ugyanolyan jó a nő, mint a ffi, a kivitelezésnél viszont hátrányt jelent. De én ismerek jó kivitelező építészmérnöknőt is, de tényleg ritkább..
2013. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"Csak mert most néztem egy oldalt, és ott a vezető egy nő, sőt több oldalon is így van. Akkor tipikusan nem férfi szakma."


- Bocs, de én ebben nem látom a logikát. Akkor lenne tipikusan női szakma, ha a legtöbb építészmérnök nő lenne.

Lásd: tanárok. A legtöbb iskolaigazgató férfi, pedig iszonyatosan elnőiesedett a szakma.

2013. febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
Én is merek jó néhány építészmérnököt, de egy nő sincs köztük.....
2013. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
Nekem anyum és apum is az :) ott ismerkedtek meg anyumnak jobb a fantáziája így ő ügyesebb benne, apum meg a szárazabb részben jobb :)
2013. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Hááát, én fél évig laktam egy koliban építészekkel, úgy hogy egyetlen építész szint volt, a többi villanyos/infós szint. Sokat elárul, hogy az építész-szintet lányszintnek hívtuk :-D

Három építész-hallgatót ismerek, minegyik lány és ha a KTH-ban belefutsz egy (szép) lányba, jóeséllyel az építészkarról van.

A műszaki közül az építész tipikusan női szak(ma).

A BME-n legalábbis.

2013. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Puszta sztereotípia, hogy egy szakma női, vagy férfi.
2013. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!