Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha sikeresen elvégzem a 8...

Ha sikeresen elvégzem a 8 hetes ingyenes online informatikai tanfolyamot, és megszerzem az oklevelet, akkor ezzel esetleg el tudok helyezkedni dolgozni, akár rendszergazdaként, vagy valamilyen más pozícióban?

Figyelt kérdés

Vagy tényleg csak arra jogosít fel a sikeres záróvizsga, hogy 100%-os állami támogatással tanulhassak tovább valamilyen más informatikai képzésen?

Azt gondoltam, hogy, ha elvégzem, dolgozhatok rendszergazdaként, mivel oklevelet kapok a sikeres vizsga után, és tudtommal oklevelet itt Magyarországon csak felsőoktatás adhat, így ezért gondoltam, hogy van esélyem dolgozni csak a 8 hetes képzés elvégzése után, de lehet, hogy tévedek, ezért gondoltam, hogy felteszem itt is a kérdést.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



#állás #rendszergazda #záróvizsga #Újratervezés program #ingyenes online informatikai tanfolyam
2020. júl. 15. 16:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Én is csinálom ezt a tanfolyamot, de eszembe nem jutna rendszergazdának menni, főleg, hogy itt a webfejlesztésen van a hangsúly.


Nagyon elvannak tájolva az emberek, a Facebook csoportban is röhejes, hogy sokan már programozónak képzelik magukat.

2020. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Még 2 éves OKJ képzés után se vesznek fel rendszergazdának nem hogy 8 hét, az kb. olyan mint a google reklámmenedzsmentes tanúsítványa szóval ilyen épp hogy belenéztél, ami ér is valamit azt nem fogják neked megmutatni semmi hozzáértéssel 8 hét alatt.

Amúgy ha rendszergazda akarsz lenni ahhoz értened kell a szerverekhez, a hálózathoz (routerek, switchek beállítása) programoznod is kell tudnod meg a weboldalak létrehozásához is kell értened, aminél nem elég egy sablonba benyomogatós tudás. Meg sok esetben neked kell fizikailag szerelgetned a dolgokat is szóval nem fogsz te rendszergazda lenni azzal.

2020. júl. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak egy kis bemelegítés egy későbbi tanfolyamhoz, mit akarsz vele elhelyezkedni? :'D Annyira alap dolgok vannak benne, amit bármelyik otthon hobbiból kockulós tizenéves tud.
2020. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

8 hét alapképzés után rendszergazda??? Esélytelen. A 12-es tökéletesen leírta, én is ugyanazt tudom elmondani.


Annyit hozzátéve esetleg, hogy kérdés, mit értessz te a "rendsazergazda" kifejezés alatt. Eddigi tapasztalatom szerint, nagyon sokan, akik: 1. felismerik a számítógépet, és meg tudják különböztetni egyébtől, 2. le tudják venni a doboz oldalát és visszarakni gond nélkül (desktop gépről beszélünk most) és 3. egy minimális alap Windowst is fel tudnak telepíteni már rendszergazdának tartják (és hirdetik!!!) magukat. Az ilyen fajta "rendszergazdának" elég a 8 hetes alapképzés is bőven. De ha tényleg rendszergazda szeretnél lenni, hidd el nekem (is): több kell ahhoz. Amihez talán elég az alapképzés: hogy lásd, hogy tényleg ezt szeretnéd-e.


Na, és hadd ne felejtsem megemlíteni: amúgy igazából semmilyen képzés nem lesz elég, a mesterség javát majd "menet közben" tanulod meg :) de hogy odáig eljuss, addig még szükséged lesz pár továbbképzésre. 21 évnyi tapasztalatból mondom ezeket.

2020. aug. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!