Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Divat-és stílustervező asszisz...

Divat-és stílustervező asszisztens tanfolyam megfelelő, ha divattervezőnek készülök?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen az asszisztens része az, ami nem tetszik... Vagyis ha jól tudom a divat és stílustervező asszisztens nem ugyanaz, mint a divattervező, az alacsonyabb rangú és nem tud annyi mindent, mint egy divattervező. Vagy az is ugyanolyan dolgokat tanul, mint egy divattervező?
2010. aug. 3. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Középsuliba mész, vagy OKJ-s tanfolyamra? Ahová én jártam középsuliban, ott nekünk semmit nem tanítottak, szóval a vizsgamunkáinkat úgy csináltuk meg, hogy semmi elméleti tuidásumnk nem volt hozzá. Nem hagytuk annyiban a dolgot, az elnöknek elmeséltünk mindent, amit szakmai tanítás címszó alatt műveltek velünk évekig.

OKJ ügyében az újfajta képzést ajánlom, a 2 évig tartót. Azt beszámítják, ha szakirányúlag (értsd: művészeti egyetemre jelentkezel) tanulsz tovább, de akkor is, ha társdalomtudományi dolgokat akarsz tanlni egyetemen (utánanéztem a jegyzékben, szóval ez biztos).


Már dolgozol és van egy szakmád, diplomád, vagy most mégy középiskolába?

2010. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most érettségiztem és 2 éves OKJ-s képzésre megyek. Sopronban a Handler Nándorban fogom tanulni ezt a képzést.
2010. aug. 3. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
menj pestre, van pár suli, azt hiszem, hogy a kera is olyan.
2010. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És fizetős... És Pestet a hátam közepére sem kívánom, majd ha fizetnek érte :) és már amúgy is megvan a suli, fel vagyok véve. Csak azt nem tudom, hogy a divat és stílustervező asszisztens az milyen szintű tudással bír a divatiparon belül, hogy mennyire mérhető a divattervezők szakmai-elméleti tudásához.
2010. aug. 3. 22:42
 5/8 anonim ***** válasza:
De pesten is van okj-s képzés, ami ingyen van, ha még nem vagy 23.
2010. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
áhá, hát szerintem elvégzed, szerzel kapcsolatokat és próbálsz bekerülni 1 divattervező mellé, ahol eltanulod azt ami kell és kész. Amúgy meg a legtöbb tervező 1xerű varró volt és kapcsolatok révén stb. önálló vállalkozásba kezdett.
2010. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pestre semmiképp sem mennék, csak ha már nem lenne más választásom... ezért maradt Sopron, de még mindig nem tudom, hogy mennyit ér ez az asszisztenses dolog :)
2010. aug. 3. 23:10
 8/8 anonim ***** válasza:
hát annyit, hogy közelebbről megismered ezt az ipart, amúgy előttem már leírták
2010. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!