Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Digitális illusztrátor szeretn...

Digitális illusztrátor szeretnék lenni (játékok,könyvek stb.), mit csináljak?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtem a jelenlegi szituációmat és így esetleg aki tud és szeretne könnyebben tud valamilyen módon segíteni.


Decemberbe leszek 21 éves és jelenleg gazdálkodás és menedzsmentre járok, de egyáltalán nem megy és nem is érdekel se amit tanulok illetve az se amilyen munkát kaphatok esetleg azzal, hogy elvégzem ezt a képzést. Rajzolni mindig is szerettem és most is szeretek, rengeteget gyakorlok amikor csak jut rá időm. Főként digitálisan szeretnék illusztrációkat készíteni promóciós célokra leginkább fantasy és sci-fi videójátékokhoz, kártyajátékokhoz és esetleg akár könyvekhez.


Az alábbi linkeken vannak példák arról, hogy mire gondolok pontosan,mit szeretnék csinálni. Valamint, hogy milyen szintre szeretnék végül eljutni.(ami már nem is tűnik túlságosan távolinak):

( [link]

[link]

[link]

[link] )


Azzal tisztába vagyok, hogy az ilyen munkához egy erős és jó portfólióra van szükségem, ami megmutatja a munkáltatóknak, hogy mire is vagyok képes (ezen jelenleg gőzerővel dolgozom). Ennek ellenére valamilyen rendes képzés esetleg egy igazi profival aki ilyen területen dolgozik/dolgozott nem lenne rossz, már csak a papír miatt is. Csak ugye normálisra lehetőség többek között csak külföldön van. Illetve azért is, mert: ...


Beszéltem a szüleimmel, mert amit most csinálok az egyetemen közgázon az nem én vagyok és azt mondták, hogy biztosítanak számomra 1 évet és ha nem látják, hogy amire vágyom elérhető távolságba kerül valamilyen "bizonyítékkal", akkor el kell mennem valamilyen munkát keresni.


Bármilyen segítségért borzasztóan hálás lennék!



2020. okt. 15. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Graphic design képzéseket online és bőven találsz. Én amit imádok és certificate-t is ad fizetés ellenében az a coursera.org. Megnéztem, az udemy.com-on is vannak hasonló képzések, viszont fogalmam sincs, hogy ott adnak-e róla bármilyen papírt.


Marketing menedzsmenten amúgy nem álltatok rá erősen az arculattervezésre? Adobe programcsomagnak úgy mindennel együtt gyakorlati szinten jól kéne mennie, ami adhat egy alapot számodra. (Photoshop, Illustrator stb.) Melyik egyetemen vagy?

2020. okt. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak ezen az éven kezdtem el a Miskolci Egyetemen a gazdálkodás és menedzsmentet. Egyelőre még marketing nem is volt. Illustrator-t nem igen próbáltam még de a Photoshop-ot már évek óta használom és a legtöbb dolgot amire úgy gondolom, hogy szükségem van azt már tudom benne. Maga a festés az, amin még javítanom kell igazán.
2020. okt. 16. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:

"ha nem látják, hogy amire vágyom elérhető távolságba kerül valamilyen "bizonyítékkal""

Hát ez így baromira nem konkrét... Bármire mondhatják majd, hogy hiába bizonyíték az szerinted, szerintük nem az... I


"akkor el kell mennem valamilyen munkát keresni"

És? Akkor legalább majd azt tanulhatod mellette, ami tényleg érdekel.

2020. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ajánlom neked Janos Gerasch Art nevű youtubert. Ő magyar concept artist, bár a videói angolul vannak. Ő jelenleg a brainstormschool.com egyik kurzusát csinálja (talán character designből, nem rémlik)és az élményeiről videó sorozatot csinál most. Szerintem nagyon hasznos és érdekes hallgatni a tapasztalatait.
2020. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!