Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Le lehet mondani az elsősegély...

Le lehet mondani az elsősegély vizsgát a Vöröskeresztnél?

Figyelt kérdés
Még nem fizettem ki, csak be vagyok jelentkezve. Majd a vizsga napján kell kifizetni nekem vizsga előtt. De szeretném lemondani. Mert nem voltam rendes gyakorlati oktatáson és nagyon félek. Csak az autósiskola biztosított nekem elsősegély tanfolyamot online, de én úgy érzem az kevés. Kellenne gyakorlat is. Hisz így nagy szerencse kéne hogy atmenjek hogy még babát sem láttam a valóságban, nem?

2020. okt. 27. 11:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Szóval erre így most jöttem rá csak. Hogy így bukok úgyis
2020. okt. 27. 11:54
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem muszáj lemondani, csak nem mész el, bár a tisztesség kedvéért azért mégis mondd le. Egy telefonba kerül csak, és kihúzzák a neved.

Kicsit túl van misztifikálva az elsősegélyvizsga. Én Youtube-videókból készültem, és simán meglett. A mellkaskompressziót nem árt legalább egyszer kipróbálni amubabán, de ezt leszámítva minden megtanulható az internetről.

2020. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pontosan meg lehet tanulni mindent nagyon jól mondod. Csak a lényeget nem, de azon kívül mindent. Most így nem hiszem hogy el merek menni. Gyakorlati oktatás nélkül.
2020. okt. 27. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem augusztusban meg úgy volt, hogy nem kellett semmi kötözést, meg semmi ilyen extra dolgot csinálni a vírus miatt. Egyedül újra kellett éleszteni, meg stabil oldalfekvésbe kellett helyezni a babát. Aki velem vizsgázott, az a sapkakötést húzta, és neki is csak szóban kellett elmondani. Amúgy az újraelesztest meg az oldalfekvést(főleg ezt) be lehet gyakorolni ismerősön is. Én pl az öcsémen "próbáltam" meg otthon pluszban.
2020. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy én már kifizettem, és holnap lesz a vizsgám. Amikor jelentkeztem, már akkor elmondta nekem a nőci, hogy szerinte meg fogok bukni, de ki tudja... Reménykedek még.
2020. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Utolsó válaszoló vagyok, és örömmel jelentem be, hogy nem lehetetlen csak egy online képzéssel a dolog! (igen, átmentem, nem volt igaza a nőcinek >:D) Persze ne vegyétek készpénznek, mert kellett hozzá szerencse is, illetve 0-24 hallgattam a Stayin alive-ot, és megpróbáltam mindent IS megjegyezni, amit elmondanak a youtubeos videókban/ a vöröskereszt honlapján.

Viszont a vizsgámon voltak bukók, szóval mindent meg kell tanulni. (fektetések, kötözések, mikor nem mozgatod a sérültet, fogások stb.) Ehhez a vizsgáztató a Hornyák István féle könyvet ajánlotta.

A vörösök honlapján még találtok egy tételsort 75 kérdéssel, viszont a válaszok nem mindenhol jók rajta, ezért ha átolvassátok, akkor figyeljetek arra, hogy mit tanultatok előzőleg.

(egy példa: rögtön az első tétel úgy kezdődik, hogy fújjon rá a szempilláira, hogy megnézze, hogy eszméleténél van-e. Ne. Ne fújjon rá, helyette szólítsa meg, vállát óvatosan rázza meg. Ilyen és ehhez hasonló kisebb hibák vannak a doksiban, de a tétel kérdései megegyeznek a vizsgáéval)


Bárki ha úgy dönt, hogy jogsit akar csinálni/elsősegély vizsgát akar letenni, annak szurkolok, és jó felkészülést kívánok!

2020. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!