Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pedagógiai asszisztensek...

Pedagógiai asszisztensek jellemzően milyen munkarendben dolgoznak?

Figyelt kérdés

Gyes-en vagyok és erősen gondolkozom pályamódosításon, mivel az eredeti szakmám nem túl családbarát, 8-17 +elég sokszor túlórával..

Szívesen foglalkoznék gyerekekkel, akár SNI-s gyerekekkel is, mivel az én egyik gyerekem is az, így van némi rálátásom a dologra. Leginkább általános iskolában vagy esetleg óvodában tudnám elképzelni magam. A fizetés tudom, hogy nem sok, de ez most másodlagos dolog nálam, fontosabb a munkaidő a gyerekeim miatt. Szóval aki ilyen munkakörben dolgozik, arra lennék kíváncsi hogy jellemzően mettől meddig tart a munkaidő, a délutáni foglalkozásokon, napköziben is végig ott kell maradni vagy van lehetőség pl 6 órában dolgozni? Gondolom hogy iskolafuggo, de aki már elhelyezkedett, annak csak van rálátása hogy mi a jellemző :)


2021. jan. 8. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A munkaidőről nem tudok, de én úgy tudom, hogy nem csak iskolában, hanem kollégiumokban is lehet pedagógiai asszisztensként dolgozni. Csak ha nem találnál iskolában helyet, akkor legyen egy b-terv is.
2021. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk pontosan nem láttam bele a pedagógiai asszisztens munkarendjébe, de szerintem 08:00-16:00-ig tartott a munkaideje, rendes iskolában (úgy értem, hogy nem kollégiumban, vagy egyéb intézményben, azokról nem tudok nyilatkozni).


Elvileg a ped. asszisztens feladata az lenne, hogy a tanárok munkáját segítse (pl. nyomtasson a tanároknak vagy rakja össze óra előtt a taneszközt (pl. vetítéshez állványt stb.). Biztos csinált ilyesmit is, bár nekem soha nem segített ezekben :D Leginkább akkor vették igénybe a szolgáltatásait, amikor hiányzott egy tanár, és nem volt kit beküldeni órára. Ezenkívül ebédeltetésnél vigyázott a gyerekekre, ha egy osztály vagy gyerekek csoportja elment valahová (versenyek, ünnepségek stb.), akkor kísérte őket. Iskolai rendezvényeken is segít díszíteni, és hasonlók. Ezekből adódóan inkább ad-hoc feladatokat lát el, szerintem egy rugalmas iskolában az olyan napokon, amikor "nincs semmi", elengednének hamarabb, de ha pl. este 6-ig tart egy rendezvény, és segíteni kell, akkor ott kell maradnod, kb. így tudnám elképzelni. De annyira tényleg nem láttam bele abba, hogy mit csinál, és hogy néz ki a munkaideje.

2021. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit, hogy azt írod, hogy szívesen foglalkoznál SNI gyerekekkel. A ped. asszisztens nem pedagógus, nem fogsz "szakmai" módon foglalkozni a gyerekekkel, az a tanárok feladata. A ped. asszisztens inkább kisegítő feladatokat lát el, háttértámogatást nyújt, gyerekekkel csak olyan mértékig kell foglalkoznod, hogy pl. vigyázol rájuk, ha épp nincs erre tanár.
2021. jan. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ped.asszisztessel oviban is dolgozhatsz. Óvónők munkáját segíted majd.
2021. febr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ez intézményenként változó.

Általában 6-kor nyitnak az ovik. Ilyenkor érkeznek a dadusok, asszisztensek. Az óvónők járnak 7 órára.

Tehát sok helyen műszakban dolgoznak.

2021. febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!