Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Okj-s végzettséget gyakorlatba...

Okj-s végzettséget gyakorlatban mennyire tudok hasznositani?

Figyelt kérdés
Tervben van hogy tovább fejlesztem magam, és ezen belül is az okj-s képzésekre gondoltam. Viszont azt nem tudom, hogyha elvégeztem bizonyos tanfolyamot, azt gyakorlatban mennyire tudom majd hasznositani. Csak úgy szeretnék kitanulni dolgokat ha annak hasznát tudom venni a későbbiekben.
2021. jan. 14. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az okj jan 1-től megszűnt, más a neve és a képzések nem pár hónaposak hanem 2-3 évesek amiket iskolarendszerben lehet megcsinálni.
2021. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez függ, hogy pontosan melyik OKJ képzésről van szó
2021. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a legtöbb OKJ képzésnek gyakorlati része is van. de hogy mennyire lehet egy képesítéssel elhelyezkedni, méginkább megélni belőle, az nagyon sok tényezőtől függ.


minden iskolára igaz, hogy nem csak a sulin múlik, hogy meg is tanulod-e, amit kell. az iskola ad egy képzést, ami vagy jó vagy rossz. te vagy jól tanulsz az iskolában, vagy rosszul. így az ott átadott tudás vagy jól vagy rosszul marad meg a fejedben. ezen felül vagy teszel érte, hogy a kötelező tananyagon túli mélyebb, komolyabb tudást is szerezz, vagy nem teszel érte.

miután megszerezted a szakképesítést pályakezdő leszel egy alap tudással. ha elkezdesz a szakmában más szakemberekkel együtt dolgozni, akkor szerzel tapasztalatot. X időt ledolgozol a szakmában és rutint szerzel, ezek után leszel majd tapasztalt szakember.

aztán egy külön tényező, hogy ha nem alkalmazottként űzöd az adott szakmát, hanem saját vállalkozásban, akkor nem elég csak a szakmához értened, hanem az üzlethez, a vállalkozás működtetéséhezz is neked kell értened, hiszen rajtad kívül nincs más a cégben. így a munkát nem csak elvégezned, hane felhajtani, megszerezni, a fizetséget behajtani is neked kell egy személyben.


ezen túl vannak jobban keresett és jobban megfizetett szakmák, illetve vannak olyanok, amikből túlkínálat van, ezért nincs rá akkora (vagy semekkora) kereslet a munkaerő piacon. az inkább hiány szakmákban jobb az elhelyezkedés és megélhetés lehetősége. a kevésbé keresett szakmákból pedig általában nehezebb megélni.


pl. mióta mindenki fotózik minimum telefonnal és rengetegen szeretnének fotózásból megélni, azóta lényegesen nehezebb fotós OKJ-val megélni. vannak, akiknek sikerül, de napról-napra egyre nehezebb és egyre komolyabb eltökéltség, kitartás kell hozzá és az sem árt, ha valakinek különös tehetsége van nem csak a fotózáshoz, hanem az üzleti élethez is.

2021. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Okj-s végzettséget gyakorlatban mennyire tudok hasznositani?"


Alkalmazottként a Nettó garantált bérminimumig.

(jelenleg nettó 150 ezer)


Vállalkozóként meg amennyire szerencséd van.

2021. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az okj jan 1-től megszűnt, más a neve és a képzések nem pár hónaposak hanem 2-3 évesek amiket iskolarendszerben lehet megcsinálni."


Bullshit!



Márciusig csomó helyre van pótbeiratkozás, becsatlakozási lehetőség, a legrövidebb pedig 10 hónapos és online is megy, nem csak bejárósba.

2021. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!