Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Villámolvasás tanfolyamról mi...

Villámolvasás tanfolyamról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Elég szkeptikusan állok a dolog előtt, de most nyáron lesz majd a záróvizsgám és sok véleményt olvastam a tanfolyamról, hogy megkönnyíti a tanulást, javítja a memóriát és sokkal gyorsabban lehet végezni egy adott anyaggal. Szóval kíváncsi lennék a véleményetekre, aki volt már ilyen tanfolyamon, hogy tényleg ennyire jó és megéri? A másik dolog, ami miatt bizonytalan vagyok a tanfolyammal kapcsolatban, hogy online lenne és nem személyes jelenléttel és nem tudom, hogy így mennyire tudnák átadni a "tudást". Légyszi csak olyan írjon, aki részt vett ilyen tanfolyamon és van tapasztalata benne.

2021. jan. 26. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Nekem mindig olyan érzésem van, hogy iszonyatos nagy kamu.

Mármint annyi tanulásmódszertani szöveg és segédlet és videó és cikk van az interneten, ha ez tényleg működne, tutira lenne belőle valahol ingyenes változat. De csak pénzért elérhető. Szóval ez nekem kamunak tűnik.

Ha van belőle valahol tájékoztató valamelyik blogon vagy valahol, akkor javítsatok ki nyugodtan :)

2021. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Alá tudom támasztani, hogy működő módszer a memória és tanulásfejlesztő módszerekkel együtt, nem humbug. A tanfolyamot illetően pedig csak arra számíts, hogy elmagyarázzák a technikáját, nagyon sokat kell gyakorolni ahhoz, hogy valami látszatja is legyen. De ez már nem a tanfolyam gondja. Nem gondolom, hogy személyes jelenlét feltétlenül szükséges hozzá. Szóval röviden, ez rajtad fog múlni jobban mint a tanáron.
2021. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki, hogy úgy mondjam, rutinból, gerincvelőből olvas, az gyakorlatilag már majdnem úgy olvas, mint amit a villámolvasás tanít. Csak az konkrétan még a technika fejlesztésére megy rá. Szóval ebből látszik, hogy nem kamu.

Azonban kell hozzá a belső feldolgozási képesség. Ez kicsit is penge embernél átlagos szövegeknél nem probléma, de egy komoly matek könyvnél a népesség jelentős része elmaradna. Tehát arra gyakorlatilag nem jó. Gyakorlatilag olyanokra jó, hogy mondjuk van egy oldalnyi szöveg, melyet az élet további részére elegendő egy kétmondatos összefoglalóban tárolni (ezt is az olvasás után agyban kell megoldani...). Hol van ilyen? Egy újságcikk lehet ilyen, szerintem a te tankönyveid sem ilyenek. Meg a MÁV szabályzata sem a szemaforkezelésről.

És még legalább egy apró hátránya van. Mivel a gyakorlat az a látómező kiszélesítésével egy pillantással egy sor megemésztése, a szokásos szavaktól való egy-két betűs eltérést észre nem lehet venni.

Nekem a gyakorlatok egy idő után a szememet is b*sztatták (ezt mástól is hallottam), én abbahagytam. Az ingyent, mert hát olyan értelemben van ingyen, hogy veszel egy könyvet, oszt nekiállsz.

2021. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!