Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van itt aki az EFEB-nél...

Van itt aki az EFEB-nél e-learningben a Bérügyintéző és TB ügyintézői tanfolyamot csinálja? (Lenne pár kérdésem többi lent)

Figyelt kérdés
Már lassan 2 hónapja csinálom ezt a Bérügyintéző és TB-ügyintéző tanfolyamot e-learning rendszerben. Eddig a munkaerő-gazdálkodás modulzárót sikerült megcsinálnom. A Bérügy szakfeladatokhoz és a Tb-s modulhoz az lenne a kérdésem, hogy milyenek a modulzárók? Ott is inkább az elméletből kérdeznek, vagy kellenek a számolások is, illetve azok is kellenek amelyek az oktatói videókban vannak?

2021. febr. 1. 17:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én a bérügyit csináltam meg ezúton, április 16-án kezdtem, most tegnapelőtt csütörtökön végeztem vele, már csak a bérszámfejtés beadandóm vár elbírálásra

Nekem a munkaerő-gazdálkodásba a Munka Törvénykönyve volt mélyebben bele merülendő, kicsit a tb, meg a családtámogatás, a bérügyi szakfeladatok meg a többi pénzügyi számviteli előképzettsêggel üdítő limonádé volt :-D

Bár megmondom őszintén, a tananyag kapcsán azért van némi észrevételem. Én a rendes gyakorlati munkaügyi részbe bele tettem volna több gyakorlatiasabb anyagot... Nemigen tanította pl. hogy mit kell adni egy belépő melósnak, mit kell kitölteni, elkérni pl. rózsaszín tb-könyv stb., nem vette azt sem hogy kilépő dolgozónak milyen papírokat kell kiadni (az amúgyis tudott kilépő adö adatlapon túl), akkor én szívem szerint mondjuk egy táppénzzel kapcsolatos ügyintézésre is fordítottam volna némi rálátást, legalább egy foglalkoztatói adatlap gyakorlatias kitöltése, ha több mem is, hiszen tudom hogya tb ügy az külön modul, szakmarész, de nem mindenhol tb kifozetőhely ahol el lehet esetleg helyezkedni vele. Ennyi pluszt ért volna ha tananyagba bele teszik, és mondjuk a családtámogatási ellátasokról meg nem lett volna ennyi rizsa mint volt, ami meg teljesen kormányhivatali, közig hatáskör, én nagyon feleslegesnek tartottam róla ennyit

2021. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Sziasztok! Én is pont e képzést néztem ki, azonban az érdeklődő e-mailemre kapott válasz kicsit megijesztett, miszerint kevés a magyarázósabb, videós tananyag, inkább a digitális "nyomtatott" tananyag a több. Ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményetekre, hogy olyannak, aki teljesen "idegen" a témában, más szakmában dolgozik, mennyire nehéz így megértenie/megtanulnia ezt az egészet ilyen formában? Elakadás esetén a tutorok mennyire segítőkészek? Köszönöm, ha válaszoltok!
2021. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A tutor nekem mondjuk elég későn válaszolt, de csak egyszer volt szükségem, akkor is inkább ilyen mindennapi használatos kérdésre volt szükségem, hogy mi az értelme :)

Igen, valóba a nyomtatott anyag a sok (én nem a netes felületről tanultam, mert én nem szeretek mointorról/képernyőről tanulni, hanem megvettem a két tankönyvet hozzá, teljesen ugyanaz mint a netes tananyag). Bár a nyomtatott tananyag elég részletes. A bérszámfejtési példák is részletesen leírva, elmagyarázva vannak benne, a tömény törvények meg jogszabályok azok töményen jogszabályok (Munka Törvénykönyve, Családtámogatás, stb.), azokon sajnos sok magyarázni való nincs, le van írva kerek perec, tanulni kell :) A bérszámfejtés gyakorlathoz meg számfejtő program használatához van bemutató videó, egy telepítési útmutató a programhoz, NAV-nyomtatványkitöltőhöz, meg valami 4 bérszámfejtés példa, elég részletes. Nekem mint mondtam az egyik válaszba, pénzügy számviteles előképzettséggel nemigen volt nagy ugrás, de akinek előképzettsége nincs hozzá, annak nyilván több idő lesz megérteni, elsajáítani a gyakorlatiasabb részeket mondjuk :)

2021. szept. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Van sok számolásos dolog? Nehéz?
2021. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az online modulzáróba jelentős része az volt, igen, de nem veszélyes. Az online modulzárók tesztkérdésekből állnak, A,B,C válasz kiválasztásával (nyilván a helyes😃). Egypár elméleti kérdés, meg számolósok, amihez meg vannak adva válaszok és válaszd ki a helyeset. A modulzáróknál legyen előtted papír toll számológép mindenképp. Például olyanok hogy számolja ki, mennyi lesz w szociális hozzájárulási adó alapja 2020. december hónapra az egyéni vállalkozónak, aki X napot tàppénzen volt? A) ennyi B annyi C amannyi, és jelöld be a helyeset

Akkor gyors számológépen kinyomkodod ugye és bejelölöd. Kicsit vigyázni kell, mindent pontosan elolvasni, mert itt a becsapás, pl lásd idén is még tavalyit kérdeznek, meg csak a szocho alapja pl., Nem maga az adó, ilyenek

A modulzáró teszt elindításakor fent a jobb sarokba elkezd egy óra visszafelé számolni mivel időre megy ugye. De bőven fele idő alatt se megoldható.

Ezenfelül lesz egy bérszámfejtési gyakrolati beadandó, amit az efebesek elbírálnak majd, és arra is kapsz egy megfelelt minősítést. Ezt a gyakorlati beadandó megoldását (több pdf fájl a megoldásokkal) majd a videós leckékhez egy külön felületre kell feltölteni

2021. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!