Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Adatelemzést hol érdemes...

Adatelemzést hol érdemes tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ha angol felsőfokkal és alap programozás tudással már rendelkezem (igaz, nem Python, hanem Java, de ettől nem tartok azért, hogy nem tudok pár hónap alatt átállni), akkor milyen úton érdemes elindulni? Bsc infós diplomám van, de adatokkal minimálisan foglalkoztunk csak (nyilván SQL, stb. volt, de messze se Data Science, nyilván).


Mindenféle pár hónapos képzést már találtam, de ezek nem tűnnek túl biztatónak. Érdemes inkább online kurzust választani? Melyiknek van jó "neve", színvonala ezen a területen, mivel kapcsolatban van tapasztalatotok? Minden ötlet, vélemény érdekel, szeretnék egy tisztességes, színvonalas képzést találni.



2021. júl. 19. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
BME-TTK Matek BSc-n van adattudomány szakirány. Szerintem annál jobban sehol nem tanítanak meg.
2021. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt elhiszem, de levelezőn nem indul, és már egy sulit végigtoltam, most nem mennék még 3 évig nappalira. Szóval (teljesen jogos, nem fejtettem ki) főállású munka mellett szeretnék tanulni.
2021. júl. 19. 23:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy az, hogy évekig tart, nem szempont :) az nem gond. Csak az a gond, hogy minden egyes nap bejárni reggeltől délutánig már nem tudok.
2021. júl. 19. 23:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthon sehol, külföldön nézelődj.
2021. júl. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudsz konkrét oldalt ajánlani, amiről jó véleménnyel vagy / vannak ismerőseid?
2021. júl. 19. 23:39
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Találtam neked egy ilyet: [link]


Nem tűnik rossznak.


Ha külföldre szeretnél járni, és főleg rengeteg pénzt erre költeni, akkor tudok ajánlani ilyet is…


De amúgy akikkel dolgozom, azoknak többnyire csak BSc-jük van, és felszedték a tudást Udemyről meg innen onnan.

2021. júl. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"De amúgy akikkel dolgozom, azoknak többnyire csak BSc-jük van, és felszedték a tudást Udemyről meg innen onnan."


Tudsz mesélni kicsit arról, hogy mi volt az a minimum, amit elvártak tőlük, amikor váltottak másról erre az irányra? Talán azt hiszem, ezt a legnehezebb belőnöm, hogy mi az a tudásszint, amitől már nem számít cikinek, hogy egyáltalán megpróbálok egy junior pozit megpályázni ezen a területen.

2021. júl. 20. 12:20
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amire szerintem indulásnál szükség van:

- Stabil Python, Numpy, Pandas, Matplotlib, Seaborn tudás

- Scikit-Learn, alapvető ML modellezés

- És a legtöbb helyen PySpark + Spark SQL

- Nálunk van még deep learning is PyTorch-csal, de sok helyen Keras+TensorFlow van.


Szerintem mielőtt bárhova befizetnéd magad...

(1) Várj egy pár napot (egy-két hetet), amíg a Udemy ismét €13 euro lesz (most éppen listaáras), és fizesd be magad pár José Portilla kurzusra. Szerintem ezek a legjobbak, legérthetőbbek. [link]


(2) Tölsd le a The Hundred-Page Machine Learning Bookot és rágd végig. [link]


(3) Most már csak olyan könyveket tanulok, amihez van egyből Jupyter Notebook is, mivel én így tanulok a legjobban (olvasom a könyvet esetleg nézem a videót, és mellette játszom a notebookkal). Én ezeket a könyveket ajánlom:


Python for Data Analysis

[link]

=> Wes McKinney a Pandas csomag szerzője, és a könyvhöz van nagyon faxa Jupyter Notebook is, nagyon gyorsan tudod tanulni


Hands-On Machine Learning with Scikit-Learn, Keras, and TensorFlow

[link]

Ez egy ilyen rocksztár könyv, ehhez is van Notebook.


Python Machine Learning

[link]

Ez a másik rocksztár könyv, ehhez is van notebook.


Hát nagyjából ezekkel lehet praktikusan elindulni, matekból meg... szerintem érdemes ehhez online kurzusokat nézni, pl. a Courserán van a Mathematics for Machine Learning: [link]


És ugye vannak a ML alapkönyvei:

ISLR: [link]

ESLR: [link]

Bishop: [link]


Ezekhez is találsz Jupyter Notebookot amúgy.

2021. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a konkrét tippeket!
2021. júl. 20. 14:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar egyetemi képzésre gondolsz, akkor talán az ELTE survey statisztika MSc a legrelevánsabb, bár önmagában attól sem leszel data scientist. Sajnos csak nappalin indul.
2021. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!