Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Felvehetnek bármilyen végzetts...

Felvehetnek bármilyen végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

Ha én otthon netről, könyvekből, netán egy mesterember segítségével kitanulok egy szakmát felvehetnek valahova ha tenyleg jol csinalom?

Egyik ismerosom nem vegzett semmit , önerőböl kitanulta es kerdes nelkul felvettek



2021. szept. 24. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrét jogszabály nem írja elő a végzettséget/képzettséget adott munkakör betöltéséhez, akkor igen, felvehetnek.
2021. szept. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Persze, bár attól függ mi. Van amihez muszáj a papír, mert veszélyes, például a villanyszerelés. De programozónak például simán lehet, engem is érettségivel vettek fel.
2021. szept. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igen, legfeljebb betanított munkás lesz a papíron.
2021. szept. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Simán.

Főleg a kétkezi munkákra (kőműves, festő, burkoló, ács, asztalos). Ezekből kezdenek kiöregedni az emberek. Én egy közepes városban élek, rengeteg ismerősöm van, de asztalost, ácst például egyet sem ismerek. Burkolóból is csak egyet, de már ő is 50 feletti. Festőből talán kettőt.

Kőműves az egyetlen amiből ismerek vagy 5 variációt, de amelyik tisztességesen dolgozik, abból csak kettőt.


Ezzel ellentétben diplomás mérnököt, informatikust, orvost, meg még sorolhatnám, tucatszámban ismerek. Nyilván ilyen szakmákba papír nélkül nem is vennének fel. Talán informatikusnak igen.

2021. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Ez teljesen attól függ, hogy milyen szakmáról van szó. Vannak végzettséghez kötött tevékenységek. Mondjuk ismerek munkáltatót, aki ezt sem veszi komolyan, de ha tisztán és jogszerűen akarsz eljárni, akkor erről először tájékozódj, mert egy dolog, hogy lesz munkád és egy másik, hogy meddig és milyen következményei lesznek egy ellenőrzéskor.
2021. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!