Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pilótaképzés céljából melyik...

Pilótaképzés céljából melyik egyetemet érdemes választani?

Figyelt kérdés

Jelenleg járműmérnök szakon tanulok, remélhetőleg 1 vagy 2 félév múlva végzek. Tervezek utána tovább menni, pilótaképzésre szeretnék jelentkezni. Posztgraduális képzésről lenne szó, így a két felmerülő lehetőség a Nyíregyházi Egyetem illetve a BME. Jelenleg amiről tudok különbség a kettő között, egyrészről a repült óraszám, Nyíregyházán 140+60, míg a BME-n 200+60. A másik hogy Nyíregyházán felvételi követelmény egy pályaalkalmassági vizsga sikeres teljesítése, a BME-n ilyenről nem tudok. Illetve a BME-s képzés angol nyelven zajlik, a nyíregyi magyar. Viszont a nyíregyházi pilótaképzésnek talán nagyobb a múltja, ezért több tapasztalattal rendelkeznek oktatás terén.

Esetleg van valakinek információja, tapasztalata akár az egyetemekkel, akár a kiképző cégekkel (Tréner Kft. és Cavok) kapcsolatban? Melyik lehet jobb választás?



#egyetem #Nyíregyháza #BME #képzés #Tréner Kft. #Cavok Aviation
2022. jan. 19. 22:02
 1/2 anonim válasza:
Nekem a CAVOK-ról van információm. Ahogy én látom, ott az oktatók a tanítványaikat "egyenrangú" partnernek tekintik, az oktatók és a növendékek viszonya is jó. Amit még a tanfolyamukról tudni érdemes, hogy a képzés befejeztével van lehetőséged automatikusan egy állásinterjúra a WizzAir-nél.
2022. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A CAVOK-nak van több olyan oktatója, akik jelenleg az oktatás mellett nagygépes pilóták, valamint volt Malév pilóták is oktatnak, szóval az biztos, hogy tapasztalt oktatókkal fogsz találkozni.
2022. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!