Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mozdonyvezetői képzésnél ez...

Mozdonyvezetői képzésnél ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mostanság elgondolkodtam a munkahelyváltáson és arra gondoltam, hogy esetleg megpróbálom a mozdonyvezetői képzést. Hazai viszonylatban elég kulturált fizetés, stabil vállalati háttér, stb. Viszont, kicsit aggaszt, hogy 1-2 helyen azt írják, hogy több száz, sőt, akár 1000+ oldalt is szóról-szóra tudni kell. Azért ez nekem erős túlzásnak érződik, de esetleg van itt valaki olyan, aki jártas a témában? Hogyan megy az egész képzés, felvételi, stb?



2022. júl. 21. 14:05
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

#20


Köszi a választ :)

2022. júl. 30. 20:43
 22/30 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező!


Nem baj, hogy elhiszel e valami, avagy sem. Amikor tanfolyamra jártam, minden áldott nap kaptunk A4-es papírokat és kérdéseket. Minden nap azóban. Vagy írásban felelés. Sosem felejtem, amikor én a tolatásjelzőket kaptam. Kb 2 óra alatt végeztem, amimor az oktatónak odaadtama dolgozatomat javításra. Már az első mondatnál hozott egy tollat és egy vonással áthúzta az egészet, mondván Nem megfelelt! Kérdeztem miért? Azt válaszolta, hogy nézzem meg és rá fogok jönni. Egyetlen szót hagytam ki, de már nem emlékszem melyiket. Majdnem elkedztem sírni. Szóval ha hiszed, ha nem, több száz oldalt tudni kell, méghozzá szó szerint. Azóta mozdonyvezetőként dolgozom :-)

2022. aug. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

#22


Semmiképp nem fogom elhinni, mert még orvosin vagy jogin sincs ilyen elvárás, amik azért jóval komolyabb szintet képeznek, mint egy MV képzés.

2022. aug. 11. 12:31
 24/30 anonim ***** válasza:
24%
Nem baj ha nem hiszed. És akár le is pontozhatsz. Ez is csak azt bizonyítja, hogy itt a sok végzett embernek nem hiszel és nem akarod elfogadni a tényeket. Nem túlzásokat írtam, hanem az igazat, mert én elvégeztem a tanfolyamot. De ilyen hozzáállással inkább meg se próbáld ezt a szakmát. 22-es voltam
2022. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
45%
Az, hogy orvosin vagy jogin mi az elvárás azt nem tudom. Viszont annyi véleményem van ezekről a szakmákról, hogy nem adnék kettes, hármas, négyes osztályzatot. Vagy tud az illető vagy nem. Ha ott nincs ekkora elvárás, akkor oda kell menni, a mozdonyvezető szakmát meg békén hagyni :-)
2022. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
41%
Még annyit elfelejtettem, hogy az általad derogált A4-es papírra szó szerint leírt dolgozatok csak a tanfolyam alatt alatt vannak. A tanfolyam végén van egy 5 óra hosszás vizsga a forgalmi részre, ahol szintén A4-es papírokat fognak adni, ahol azt hiszem 22 vagy 24 kérdésre kell válaszolni, nagy részét szó szerint. Az utolsó 2 kérdés pedig számítási feladat. De ha ennyire nem hiszel itt olyan embereknek, akik ezen átestek akkor miért nem keresel meg egy oktatási céget? Mert személy szerint ennek semmi értelmét nem látom, hogy itt kérdezel és ami neked nem releváns válasz, azt lepontozod mert nem azt olvasod amit vársz :-)
2022. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Te annyi baromságot összehordasz, hogy fájdalom, ezért nem hiszek neked. Azoknak a válaszolóknak hiszek, akik azt mondják, hogy folyamatos vizsgák vannak és hogy 1-2 fogalmat természetesen tudni kell pontosan, de a többinél elég, ha letudod írni a saját szavaiddal. Persze úgy, hogy nem változtatsz a fogalmán. Ezeket elhiszem. De az tuti, hogy nem létezik, hogy bármelyik mozdonyvezető is tud fejből, vesszőről-vesszőre és pontról-pontra 600 oldalt. Ne fárassz a butaságaiddal.
2022. aug. 11. 14:16
 28/30 anonim ***** válasza:
18%

Sajnos sok ilyen van aki kész válasszal érkezik és ha nem azt kapja, akkor megy a hisztikézés.

Hát majd a tanfolyamon megtudja kinek volt igaza.

De én nagyon remélem, hogy nem lesz belőle kolléga. Ilyen arrogáns pökhendi csíra nem kell közénk...

2022. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

#28


Itt egyedül te vagy egy pökhendi csíra, akinek semmi köze a mozdonyvezetéshez, csak itt próbálod osztani az észt. Nehogy azt hidd, hogy ezt bárki is megeszi. Szóval nyugodtan bújjál vissza a pincébe, anyuci szoknyája alá, te agyhalott. Semelyik mozdonyvezető nem tud 600 meg 1000 oldalt szóról-szóra, messze vannak ők attól a szinttől.Szóval ne fárasszatok a hülyeségetekkel. Szerencsére volt azért 3-4 olyan válaszoló, aki normálisan ért a témához és válaszolni is tudott és nemcsak az észt próbálta osztani a nulla tudásukkal, mint ti, csírák.

2022. aug. 11. 14:56
 30/30 anonim ***** válasza:
18%
28-as. Legalább te kolléga vagy és tudod mi a helyzet a vizsgákon. A kérdezőt meg hagyni kell a saját levében főni. A tények el nem fogadása mellett már csak a személyeskedésre telik tőle. Pont az ilyen emberek buknak ki már az első vizsgán. Első vizsga? Ugyan! Az orvosi vizsgálat pszichológiai vizsgáján nem alkalmas minősítést kap. Tipikus rétege az embereknek. Idejön kérdezni, megkapja a megfelelő választ. Majd, mivel alkalmatlan egy mondat szó szerinti megtanulására is, így ez neki nem fér bele és nekiáll vitatkozni szakképzett, tanfolyamon átesett sikeresen levizsgázott emberekkel, akik ebben kompetensek. Kedves kérdező! Attól, hogy hisztizel és személyeskedsz még a tanfolyam valóban így működik. Szívből kívánom, hogy juss be egy ilyen tanfolyamra. De sajnos az első vizsgáig nem fogsz eljutni.
2022. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!