Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tapasztalat az Elit Oktatás...

Tapasztalat az Elit Oktatás érettségi felkészítő online kurzussal?

Figyelt kérdés

Első sorban emelt biosz és kémia a célom. Gondolkodok egy tanfolyamon, egész korrektnek és szimpatikusnak tűnik. Van valakinek tapasztalata ezzel képzéssel?

Láttam még a SOTE oldalán is egy emelt kémia kurzust, esetleg arról tudtok valamit, próbálta már valaki?


2022. aug. 12. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Én részt vettem az Elitoktatás felkészítőjén, és ismerősökön keresztül is van róla tapasztalatom.


Biológiából simán meg lett az ötös úgy, hogy egyszer megnéztem a videóikat és azon kívül semennyire sem készültem. (Tehát nem nyitottam ki egyetlen egy tankönyvet sem és nem tanultam más forrásból.)

Az előadás felépítése az volt, hogy először el lett mondva a témához tartozó tananyag nagy része, majd az óra második felében korábbi érettségi feladatokat oldottunk meg és közben néha kiegészítettük az új információkkal a jegyzetünket.


Ha náluk készülsz, akkor a kémia helyett érdemes inkább a fizikát választani, mert az utóbbit jobban begyakoroltassák.


Ne értsd félre, a kémia a kurzussal sincsen semmi probléma. Viszont ismerőseim elmondása alapján csak a vágott videót érdemes belőle megnézni, mert az előadó kissé perfekcionista és ha hibázik egy számolásos feladatnál akkor újra kezdi az egészet, hogy a teljesen jó verzió legyen meg az e-learning felületen.

Ez nem feltétlenül probléma, mert a videók visszanézésével tényleg jobban lehet így tanulni, de az élő előadás közben kissé idegesítő volt.


A fizika felkészítő tökéletes és lehetetlen vele rossz eredményt elérni. Ez a legjobb természettudományos kurzusok.

Az előadás elején elmondja a témához kapcsolódó összes elméletet, majd végig feladatokat oldanak meg, hogy elmélyítsék a tananyagot.

Ráadásul minden óra után be van küldve pár feladat, hogy otthon is lehessen vele még többet gyakorolni és ami nem megy, azt a következő alkalommal meg lehetett kérdezni.

Érettségi előtt korábbi érettségi feladatsort is be lehetett küldeni javításra.

2022. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!