Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van a szoftverfejlesztésről...

Van a szoftverfejlesztésről valami átfogó tanfolyam, könyv, online képzés stb.?

Figyelt kérdés
Tudok kódolni több nyelven, objetumorientáltan fejleszteni, de eléggé alap tudásom van a fejlesztés magasabb szintjével kapcsolatban. Elsősorban az UML és különböző fejlesztési módszertanok érdekelnének, de gondoltam, rákérdezek, mielőtt magam próbálnék egy "tantervet" kialakítani.

2022. szept. 19. 09:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy van gazdaságinformatikusi diplomám, tanultunk is ezekről, de jobban elmélyülnék, a főiskolai anyagok nem annyira mennek ki részletekbe.
2022. szept. 19. 09:56
 2/3 anonim ***** válasza:
26%

Elvileg ez a biblia

A számítógép-programozás művészete - Knuth, Donald E.

2022. szept. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ezekre vágysz:


Robert C. Martin: Clean Code (azt hiszem kiadták magyarul is)

Robert C. Martin: Clean Architecture

Steve McConnell: Code Complete

Head First Design Patterns

Martin Fowler: Refactoring (kiadták magyarul is az első kiadást)

Martin Fowler: Patterns of Enterprise Application Architecture

David Farley: Continuous Delivery (van egy jó youtube csatornája is)


De legfőképpen kezdj el programozni!! Ez a legfontosabb. Állj rá valami stackre és csinálj projekteket. Evés közben jön meg az étvágy.

2022. szept. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!