Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes személyi edzőt fogadnom?

Érdemes személyi edzőt fogadnom?

Figyelt kérdés
Fél éve edzek, nem vagyok elégedett a fejlődéssel. Van 1-2 gyakorlat, melyeket jó lenne, ha más is látna, hogy jól csinálom e. Guggolni nem tudok, bokám nem elég mobilis, illetve egy jó étrendre is szükségem lenne. Ahogy mondtam, nem vagyok teljesen kezdő, így szerintetek elég egy 10 alkalmas személyi edző fogadása? Elég, ha megmutatja, mi az amit rosszul csinálok, illetve mutat pár hasznos gyakorlatot.

2023. jan. 7. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok híve a személyi edzőknek, legalábbis az itthoniaknak.


Nagyon ritka az a személyi edző, aki tudásban nem a 90'-es évekbeli testépítést oktatja.

Számtalanszor látok olyan dolgokat, amik tipikusan a régi testépítésről maradtak fent, és azt oktatják a klienseiknek. Pl.: háromszög fogantyúval való evezés (leghaszontalanabb eszköz az egész testépítésben, a mozgástartomány miatt), vagy, ott a sissy guggolást segítő kis gép. (veszélyes, és nincs értelme. Ha combfeszítőt szeretnénk edzeni, akkor minél nagyobb térdflexiónak kell végbe menni.) Anabolikus ablak, BCAA, karnitin, stb hülyeségek.


Milliónyi ilyen dolgot tudnék még sorolni, láttam már pár dolgot, pedig nevetségesen kevés ideje edzek.


Összességében Én nem fogadnék személyi edzőt, mert a 90%-a csak megszerezte a papírt és nem akarja tovább képezni magát és pontosan ez a legnagyobb baj az itthoni testépítéssel. Olyan emberek oktatnak, akiknek a tudása negatív irányba megy, mintsem pozitív. Nyugodtan le lehet pontozni, de aki lepontoz, az valószínűleg csak magára ismert. :D


Ha mindenképp szeretnél edzőt fogadni, akkor alaposan járj körbe, kérdezz meg emberek róla, lehetőleg olyanokat, akik értenek is hozzá. (és itt ez alatt nem azt értem, hogy ki vannak gyúrva, mert a kinézet nem arányos azzal, hogy kinek mekkora az elméleti tudása)


Nyugodtan írj privátban, ingyen segítek, semmit sem kérek, csak kérlek ne az idióta okjs személyi edzőkhöz rohanj, mert az csak pénzkidobás.

2023. jan. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

A személyi edző fogadásának akkor van létjogosultsága, ha kezdő vagy, és szeretnéd megtanulni a különböző súlyzós mozgásminták helyes végrehajtását. Erre jó szakembereket kell találni, mert a legtöbb személyi edző a gumiszalagos félguggolásával és a pucsítós felhúzásával nem fog tudni neked helyes végrehajtási technikát tanítani, mert fogalmuk nincs az anatómiáról. Ezen kívül a személyi edző fogadásának akkor van létjogosultsága, ha haladó vagy, és szükséged van egy külső hozzáértő segítségére, aki segít az edzésblokkok programozásában. Erre megint fontos, hogy jó szakembert találj, mert a legtöbb edző azon a szinten van, hogy "mindenből 4x10, amennyivel kényelmes, bedurranás, pumpálás, izomláz", úgyhogy nekik pont fingjuk nem lesz az edzésprogramozásról.

Étrend összeállításával kapcsolatban én sosem fizetnék személyi edzőnek. A sporttáplálkozás egy rendkívül összetett diszciplína, amiről mindig tud újat tanulni az ember, de az alapokat egy pár oldalas tanulmányból, és két edukatív podcastból el lehet sajátítani, utána pedig már magadnak is össze tudsz állítani egy olyan étrendet, ami naturál hobbigyúrós szinten bőven megállja a helyét, ugyanis hobbistaként nem egy döbbenet ám ez az étkezés dolog. Tanulj meg kalóriát számolni, tanulj egy kicsit a makrotápanyagokról, és meg is vagy. Ha az alapok megvannak, akkor szépen-lassan lehet okosodni a témában, de nem az étrendeden fog múlni az izmosságod, ha az edzéstervezés rendben van. Most azért fizetni egy személyi edzőnek komoly pénzeket, hogy elmondja neked, mi a fehérje, aztán hozzád vágjon egy csirke-rizs-brokkolin alapuló 3000 kalóriás sablondiétát, az felesleges. Még akkor is jobban jársz, ha SZTK alapon elmész egy dietetikushoz.

2023. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Youtube: DietGainz.


Nézz meg minden videót, ami nem podcast (azt is megnézheted, mert rengeteget lehet tanulni belőlük, de ezek több órás videók is akár), és garantálom, hogy több tudásod lesz, mint az itthoni személyi edzők 90%-nak.


1# voltam

2023. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Dietgainz tényleg jó.

Személyi edzés jó lehet !HA! jó edzőhöz mész, nem valami kókler baromhoz, aki rád akarja tukmálni a Bcaa-t, meg anabolikus kapuról beszél. Ha találsz jó edzőt akkor menj el hozzá, kezdőként tud neked segíteni.

2023. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
17%
Engedd el ezt.. Menj el egy jó régi “maszek” hardcore terembe ahol gép is alig van.. Na majd az ottaniak megtanítanak mindenre, ha jó fejek és kérsz segítséget. Szabad súlynál nincs jobb!, a gépek maradjanak meg a nőknek, punciknak való..(ha magadra veszed akkor ne kezdj vitázni, nem érdekel!) Ezek az okj-s edzők meg maradjanak meg a januári “új év új én” embereknek, azoknak tökéletesek..
2023. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Úgylátom valaki már az #1-esnél magára is ismert...

Amúgy igaz,nálunk az egyik terembe a "teremedző" kisfiú aki a 10-es tárcsát sem bírja el, azt reklámozza a terem oldalán, hogy ő a XY tömegnővelőtől és az XY proteintól 1 hónap alatt, több kiló színtiszta izmot szedett fel.. :D


Egyszerűen nevetséges hogy ilyenek lehetnek edzők. Az egész sportágat és szakmát lejáratják. A terem meg saját magát,de gondolom sok hülye kisgyerek meg bedől ennek és veszi a cuccot meg a kondibérletet 1 hónapra szigorúan csak. Esküszöm ha munkáltató lennék tuti hogy tudásteszt és fizikai felmérő szerint menne a felvétel.

2023. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
De itt most olyanok adnak tanacsot kezdonek aki "nevetsegesen keves ideje edzenek"? 😀 Vak vezet vilagtalant. Am vannak jo edzok, de sok szar is. Nezd meg a visszajelzeseket, edzettjeit, vegzettseget stb. De le is mehetsz megnezni hogy milyen edzest tart
2023. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Miért miből is gondolod hogy akik eddig írtak: "Nevetségesen kevés ideje edzenek?" EGY FULL ANONIM FÓRUMON?


Amúgy köszi a lepontozást úgy látszik mint az egyesnél itt is magadra ismertél..

2023. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Hat talan mert szorol szora ezt irta pl az 1es. Meg a 3szog foganytyus hulyeseg.. pont h azzal nagyobb a mozgastartomany es nyulik meg jobban a hat. T-rudazni mivel szoktatok? Na mind1 a kezdok biztos vagjak, aki meg 15 eve edz es nyert egy csomo versenyt az hulyeseget mond 😅
2023. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%

"illetve egy jó étrendre is szükségem lenne"


Amatőr szinten kezdőként ne gondolkodd túl az étrendet.


"Ahogy mondtam, nem vagyok teljesen kezdő"


A leírásod alapján többé-kevésbé fél év idétlenkedés a tapasztalatod. Teljesen kezdő vagy.


Személyi edző fogadása előtt tényleg érdemes tartani egy "állásinterjút". Egy kis informális beszélgetést, hogy kb. milyen edzést tartana ideálisnak neked, milyen étrendkiegészítőket ajánl, stb. a válaszok alapján viszonylag jól le lehet szűrni, érdemes-e pénzt áldozni az edzőre vagy sem.

2023. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!