Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Más is fèlt először forgalomba...

Más is fèlt először forgalomban vezetèskor?

Figyelt kérdés

39 èves nő vagy, tudom ez halmozottan hátrányos helyzet 🥴. 6 óra parkolos 1-es R totyorgás után kivittek a minap egy 4 sávos főútra, ahol már 2-es 3as sebessèg is kellett. Teljes pánikban voltam. Szóltam h csúszik a kormány, izzadt a kezem. Fèlreindexeltem. Le kellett nèzni a váltóra, mentem par szaz mètert ès már nem tudtam hanyasban hagytam, mellè nem váltottam de gondolkoznom kell a kocsi kezelèsen es kb "vakon" mentem így a forgalomban, semmire es senkire nem tudtam figyelni. A sávot tartottam ès kanyarodtam,az megy. Szerencsere se gyalogos nem jött, se piros lámpát nem kaptam. De nagyon sz@r kedvvel szálltam ki mikor vège lett. Holnap megint kell mennem ès most baromira fèlek, pedig annyira szeretnèk vezetni, de a forgalomban mèg nem èrzem jól magam. Írjatok valamit,normális? Más is volt így? Az oktató mondta mit hogy, de kozben fogta a fejèt ,meg úristenezett. Ez annyira

szarul esett ès úgy szègyelltem magam, szerintem nem azèrt fizetem, hogy megszègyenítsen. Bőgtem is hazafele. Jo muszaki erzekem van, mindent megszerelek,osszerakok, azt hittem ,hogy ez nekem baromira fog menni es akkora csalódás volt. Kikoltoztunk videkre, a gyerekek meg allandoan betegek, magas lazzal nem rakhatom oket tavolsagi buszra a haziorvoshoz. Muszaj megtanulnom, nem opcio hogy abbahagyom. Vèlemènyt, talasztalatot írjatok. Normálisan pls.


2023. jan. 22. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is nő vagyok. Rettegtem, mikor a második kivitt az oktató a forgalomba, 30-al mentem, sikítottam, hogy nagyon gyors. Mikor mondta, hogy 50-el kéne menni, teljes pánikba estem, és mondtam, hogy azt nem lehet. :D Pár óra még ilyen volt, de aztán azt vettem észre, hogy kezd összeállni a dolog, mikor már az autó kezelésére nem kellett figyelnem, tehát ment a váltás, tükrök nézése, már tudtam figyelni a táblákat, és éreztem, hogy egyre jobban és jobban megy. Elkezdtem élvezni, és egyre magabiztosabb lettem. A kötelezőn felül vettem még pótórákat, de a forgalmi vizsgám elsőre sikerült, és nem kentem meg senkit! Mikor megjött a jogsim, a férjemet elvittem egy körre, és mondta másnaptól mehetek egyedül is, mert biztonságosan vezetek. Másnap el is mentem a 30 km-re élő testvéremhez. Egyedül! 16 éve szereztem meg a jogsit, azóta is imádok vezetni! A férjem szerint kifejezetten jól vezetek, és én is úgy látom, érzem a többiekhez képest. Tehát ne add fel, légy türelmes. Még nagyon az elején vagy, mindenki így kezdi, még a férjem is ezt mesélte magáról!
2023. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Nem szeretnem abbahagyni, mar beleraktam penzt es idot. Koszi a sztorit.
2023. jan. 22. 17:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit. tényleg adj időt magadnak. gondolj csak bele, mikor bármi mást kezdtél el tanulni. Például írni, olvasni. Vagy akár síelni. Ez is ugyanolyan. Az elején nehéz, döcögős, de aztán belejössz, majd végül lesz rutinod benne, és teljesen természetes lesz, hogy csinálod. egy év múlva ilyenkor már nevetni fogsz az egészen.
2023. jan. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazad legyen :)
2023. jan. 22. 17:43
 5/11 renata22 válasza:
Jol ertem egy darabig csak egyesbe mentetek vmi parkoloba az oktatoddal?
2023. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen. 1 es meg hatramenet volt. Parkoltunk, meg gyakoroltuk a vizsgafeladatot. Megneztuk a 2-3 ast parszor es ki a negysavos foutra :))
2023. jan. 25. 19:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, most találtam meg a kérdésedet. Mi történt azóta? Belejöttél?

Én 37 évesen tettem le a jogsit, ugyanez, Pest környéki kisváros, tömegközlekedés nincs, a gyerekek miatt muszáj volt. Vezetni viszont Pesten tanultam (hosszú) szörnyű volt az egész.

Fél éve van meg a jogsim, már egész jó vagyok, elvezetgetek a környeken, két-három településsel arrébb is el merek menni, de Pestre azóta se merészkedtem. Arra marad a vonat.

2023. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most vagyok a 23.oramnal. kb 50 biztos kell a kozlekedes es forgalom miatt. Az autot mar jol vezetem. Elso par ora utan sirtam a valto kuplung miatt,most meg szuperul megy. Egyelore varoson belul nem felek, mar kellett kimenni varosbol es 90 nel nyomni, hat ott para azert. Megyeszekhelyen tanulok, rengeteg a tobbsavos,buszsav,egyiranyu, minden amit akarsz. Borzasztoak az emberek, savot valtanak elottem index nelkul, tolnak,dudalnak, nem adjak meg az elsobbseget es beugranak vedett uton elem. Egyszer majdnem tortuk is a T autot. Kb 40 centin mult. Most mar megcsinalom, kapok autot is a ferjemtol. Varom azert mar a veget. :)
2023. febr. 26. 19:55
 9/11 A kérdező kommentje:
60.ora utan megvolt az elso vizsga. Annyira remegtem,h alairni is alig birtam az elejen. 4 x fulladtam le, mikor a 60 ora alatt 1x sikerult csak. Nem is tudom,hogy csinaltam. 20 perc utan beneztem egy tablat a parkoloban, behajtani tilost, es vege is lett. Iszonyuan szegyenlem magam, nagyon gaz volt, fold ala sullyednek szivem szerint. Az oran azert minden jol megy, de vizsgan kezem labam remeg, igazabol iszonyu elmeny volt. Esetleg par tipp hogy lehet lekuzdeni? Gyogynovenyes nyugtatokat nezegetek, de allitolag almosit.
2023. jún. 14. 12:23
 10/11 anonim válasza:
Hogy alakult a jogsid? 36 eves nő vagyok en most tanulok vezetni, 4.ora utan bementunk egy kisebb forgalmu varosba hat nekem katasztrofa volt😅 nagyon bele kell még jönni úgy erzem. Viszont engem dicsert az oktató h ügyes voltam es hog, elsőre mindenkinek ilyen 😅
márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!