Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Miért ilyen drága a jogosítvány?

Miért ilyen drága a jogosítvány?

Figyelt kérdés
Miért kerül több tízezer forintba az e-learning tananyag, amit csak elküldenek? Miért ment fel 5-6 ezerről a gyakorlati óradíj 9-12 ezerre? (tudom, hogy benne van az infláció és magas üzemanyagár, de szerintem ilyen mértékű árnövekedést akkor sem indokol semmi.) Értem, hogy valamiből az oktatónak is meg kell élnie, meg bérelni kell a kocsit,és az elhasznált üzemanyag is pénzbe kerül, na de ennyibe? Kb. 600000be került nekem eddig, pedig csak az átlagos 40-45 óránál tartok.

2023. ápr. 25. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Kérdésedben a válasz. Részben. Amúgy kereslet-kínálat. Ha ilyen árak mellett is képesek egyesek heteket, hónapokat várni azért, hogy mehessenek végre vezetni, mert egyszerűen nincs oktató, akkor én se dolgoznék kevesebbért.
2023. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

"Kb. 600000be került nekem eddig, pedig csak az átlagos 40-45 óránál tartok."


És az mióta drága? Egy értelmiségi munkát betöltő személy fél havi fizetése.

2023. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor nem tartasz sehol még, nekem 1 millió lett a vége :D teljesen jogos a kérdés csak az a baj hogy annyiért adják amennyiért akarják
2023. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es: hát 18 évesen nem tudom milyen értelmiségi munkát végezzek havi 1,2 millióért, egyelőre még a szüleim fizetik az egészet, ezért is sajnálom ennyire. de egyébként nem tudom milyen értelmiségi munkákra gondolsz, amikkel ennyit lehet keresni, kíváncsi lennék erre. és a legtöbb embernek igenis sok ez. és hogy akkor minek kezdtem bele? amikor én elkezdtem akkor még 250-300 ezer volt egy jogsi ára, nem gondoltam volna, hogy az idő múlásával a duplájára nőne...
2023. ápr. 25. 22:20
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

"de egyébként nem tudom milyen értelmiségi munkákra gondolsz, amikkel ennyit lehet keresni, kíváncsi lennék erre"


Ezek még többet is fizetnek 1,2 milliótól pár éves szakmai tapasztalattal:


-DevOps Engineer, Cloud Engineer, Full-Stack Developer, Backend fejlesztő, Frontend fejlesztő, Tesztautomatizációs mérnök, Kiberbiztonsági szakember, Network Engineer, Data Scientist, Data Analyst, Agile Coach, Scrum Master, Data Journey Expert, Project Manager, Product Owner, Architekt, Machine Learning Engineer, Beágyazott rendszermérnök és még több ezer másik munkakör de hadd ne soroljam fel őket mert holnap estig itt ülnék.


"egyelőre még a szüleim fizetik az egészet"


Nekik sem kellene hogy gondot okozzon ilyen aprópénz

2023. ápr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
magyarul nem lehetne? 🥲
2023. ápr. 26. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki IT szakember #5. A burzsujkodásoddal és a lenézéseddel nem sokra mész. De majd ha baleseted lesz, akkor mondd az alulfizetett ápolódnak is hogy menjen el IT-snek hogy jobban keressen és hagyjon ott téged.
2023. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

#2 igen? és hol? Svájcban talán... 🤣


Ja, közben elolvastam a következő válaszod. Tárgytalan a kérdésem, mert rájöttem, hogy egy nagyképű, pökhendi kis f*sz vagy. :)

2023. máj. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!