Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 3 hét alatt egy vonali tolatás...

3 hét alatt egy vonali tolatásvezetői, kocsirendezői, figyelőőri gyorstalpaló tanfolyam, jogos?

Figyelt kérdés
Nem rég jelentkeztem egy vonali kocsirendezői, tolatásvezetői tanfolyamra, amire a hírdetésben az volt írva, hogy a kocsirendezői 2 hónap, a tolatásvezetői 6. Hívtak mobilon, én mentem, ott ugyanezt előadták, gondoltam belevágok. Nos, az első iskolai nap már korán bent voltam, "szerencsémre" már reggel megkaptam a szerződést, szépen átolvastam, ott már teljesen másképp volt. A lényegesebb részek. Le volt írva, hogy 1+1 hónap és hogy tolatásvezetői és kocsirendezői szakmát biztosít. Aláírtam, végülis egy szerződés szent és sérthetetlen és elvégezhetőnek találtam. Amikor elkezdődött az óra, jött a hizegzuhany, kapásból a képünk elé toltak 3 db 300 oldalas könyvet és közölték, hogy megváltozott a tanfolyam, a két szakma mellé el kell végeznünk a figyelőőrit is, mindezt 3 hét elméleti alatt. Arról nem is beszélve, hogy folyamatosan szivatnak minket, mivel a könyvek mellé e-mail-en átküldtek egy újabbat adobe reader-ben, ami ugyancsak hatalmas terjedelmű. Arra hivatkoznak, hogy minél előbb ki akarnak minket küldeni gyakorlatra, de könyörgöm, mindezt 3 hét alatt hogyan lehetséges megtanulni? Ráadásul fél oldalas szövegeket szóról szóra, mivel csak úgy fogadják el a szóbelin. A tanfolyam maga ingyenes, de ha nem sikerül, akkor vissza kell fizetni a teljes költséget, ami maga a tanfolyam 150000, mellé az utazási költségek, amiket szintén állnak, kb 30-35 ezer között mozog. Az egész osztály ki van akadva, az oktatóink szerint csak az első könyv telne csak bele 3-4 hónapba, ha gyorsított tanfolyamról van szó, ehelyett képtelenek voltunk 4 nap alatt lezavarni, aztán automatikusan jött az F2-es könyv, amit szintén le kell darálnunk 4 nap alatt, az ötödik napon dolgozat(valszeg 1-es lesz, az előző kettes lett, de ez 4-szer olyan nehéz könyv). Jogos ilyen terjedelmű tananyagra 3 hetet adni? Mert ez végülis nagyon felelőségteljes munka, emberi életek múlnak rajta, azért egy vonali tolatásvezetőt szerintem nem 3 hét alatt képeznek ki...de lehet én vagyok hülye. És ha mondjuk hivatkozok arra, hogy a szerződés félrevezetés(mert még nem adtam le, de nem is akarom), akkor lehet arra esélyem, hogy a végén ne kelljen visszafizetni? Mert nagyon hiú reményeim vannak a vizsgával kapcsolatban, pedig megállás nélkül tanulok, de hát ami lehetetlen az lehetlen, ráadásul az iskola tart reggel 8-tól délután 3-ig, hazaérek kb 5 órára és ha talán nem adnának ilyen rövid időt rá, tudnék is szabályszerűen tanulni. De szabályszerűtlenül teszem este 6-tól éjfélig, és még ígysem lehet 10 oldalt úgy lezavarni, hogy meg is értse\jegyezze az ember. Szóval kétségbe vagyok esve. Nem tudom mit tegyek. Tud valaki választ adni? E-mail címem: violator2009@windowslive.com. Nagyon fontos. Előre is köszönöm.
2010. okt. 12. 16:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez az a hirdetés. Fent nem írtam le. [link]
2010. okt. 12. 16:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi a jogos, hogy a szerződésben mit írtak le. Ha ahhoz képest menet közben változtattak, akkor jogodban áll a szerződést megszüntetni vagy elállni a teljesítéstől.
2010. okt. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
na akkor válaszolok, utolag de remélem más is felteszi még manapság ezt a kérdést. Nos kezdjük. 2-3 honap alatt belég akarnak verni 2 db forgalmi utasitást szorol szora+ fékutasitás+ D1+D2 meg még egyéb nyalánkságok. Feltételezem felnőtt ember vagy és normál átlagos emberi adottságokkal rendelkezel, így te is érzed hogy lehetetlen. Nyilván vannak egyetemisták akik jobban tanulnak, edzetebb az agyuk, de az nem a MÁV
2018. nov. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
na akkor válaszolok, utolag de remélem más is felteszi még manapság ezt a kérdést. Nos kezdjük. 2-3 honap alatt belég akarnak verni 2 db forgalmi utasitást szorol szora+ fékutasitás+ D1+D2 meg még egyéb nyalánkságok. Feltételezem felnőtt ember vagy és normál átlagos emberi adottságokkal rendelkezel, így te is érzed hogy lehetetlen. Nyilván vannak egyetemisták, fösulisok akik jobban tanulnak, edzetebb az agyuk, de az nem a MÁV- hoz jelentkezik kocsirendezőnek ( pudligárnak).Én Augusztus ota dolgozom, áprilisban indult a képzés 3 honapos. Leadták szerencsétlen BGOK-s oktatok az anyagot, de tudták és mondták is hogy lehetetlen, ők fejből tudják, mert már középiskolába is céltudatosan mentek hogy vasutasok lesznek 14 évesen. én 26 vagyok gipsz jakabnak hivnak ( nem mondom meg az igazi nevem) dolgoztam már husiparban, vendéglátásban, mezőgazdaságban itt-ott több munkahelyen. Na kicsit eltértem, de csak azért, hogy lássad sima átlag ember vagyok, átlag képességekkel és marhára nehezen vettem be a tömény anyagot amit leadtak. Szoval bejött az oktato, leadta a 30 oldalt, majd másnap bármelyik oldalrol feltett összesen 5 kérdést, aztán osztályozta. megfelelt vagy nem megfelelt. kb 1-1,5 hét alatt végeztünk 1 utasitással. miután leadta az anyagot, felcsapta valahol a könyvet, rábökött valakire és válaszolj. vagy 1000 kérdés.Ja és még hozzátette hogy ezt már tudnunk kell, meg különben is miért vagyunk kiakadva, az F1 -es utasitás a kb 1000 kérédsével csak képes könyv volt. most jön az F2-es utasitás :D szoval ironikus volt az egész, tudták ök is hogy képtelenség, de leadta, hiszen ez volt a dolga. Na végülis az oktatás végén, azt hiszem az oktatás szervező, illetve a csomoponti vezetö, valahogy lebulizták hogy olyan ember jöjjön a KTI-töl vizsgáztatni, aki "jót akar" . magyarán megadták a kérdéseket s csak azt a 10 kérdést gyakoroltuk be, ami ténylegesen a vizsgán is volt. Ha nem kapjuk meg, akkor nem sikerül a vizsga, és a MÁV-nak nincs kocsirendezöje (amiböl ugye hiány van). Szoval, annyira komolyan kell venni, őket, amennyire komolyan veszik ök a dolgokat. semennyire. Aki ilyenre megy, puskázzon, csaljon, persze tanuljon is- de ha nem jönne össze a vizsga, szerintem ne logassa az orrát. Egy kicsit más: már dolgozom Augusztus ota, most november van, mmár felmondtak tizenegyen.( a hatalmas fizetés miatt) Ami az állomáson van, totál más mint amit bent tanitanak, de ezt mindenki elmondja, szinte semmit sem tudok, ha kérdeznek bármit is. Na szoval ennyit erről. Januárban énis itt hagyom...Egy valami tanácsot adok, nem kell lelkizni, mert nem érdemes, nincs miért. gáz az egész oktatási rendszer, és senkit se érdekel, döljön a pénz a KTI-nek mert nekik akkor van pénzuk ha vizsgáztatnak, lehetöleg minél többet.. ergo nekik akkor jo ha te buksz, és akkor ö megint vizsgáztathat téged.
2018. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!