Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jogsit szeretnék csinálni, 17...

Jogsit szeretnék csinálni, 17 éves vagyok fiú, úgy hogy tudok mindent kb, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta tanulom a kreszt, autó vezetést, szabályokat stb stb..

És szeretném hogy legyen jogsim, de tudok mindent, és ugye van maga a tanfolyam.. és az lenne a kérdés hogy át tudom ugrani amit tudok,mármint az órákat, vagy mindent újból tanuljak?

Vagy ez hogy müködik?

Aki tudja, kérem írja le amit tud, előre is köszönöm.


2023. júl. 8. 18:41
 1/10 anonim válasza:
100%

Szerintem muszáj lesz részt venned a tanfolyamon, vagy ugye ott az E-titan, ha tényleg tudsz mindent, akkor hamar végig tudod "pörgetni".


De szerintem a legegyszerűbb, ha szüleiddel elmész az általad kiválasztott autó iskolába, vagy épp ami a legközelebb van hozzád..


Előre is sok sikert! :-)

2023. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem ugorhatsz át semmit. Basszus, ha több mint két éve motorozol A2-vel, akkor is újra kell csinálni az elméleti vizsgát korlátlan A-ra. :D :D Nem úszol meg semmit. Be kell iratkozni egy suliba, választani egy oktatót minél hamarabb, letolni az elméletit meg közben/vezetés közben az elsősegélyt, és minél hamarabb lenyomni a vezetésórákat
2023. júl. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Elméletben tudsz max mindent, a gyakorlatban azért máshogy néz ki a dolog. 10 év után adtam fel a buszozàst... ne vegyél pèldàt, ha ez a vágyad, csináld meg, én feladtam. Párom utálta, engem is meggyőzött :) most max áramot vezetek....
2023. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemész egy autós iskolába és elmondják, olyan, nincs, hogy ne kelljen végigcsinálnod, csak mert te önszorgalomból felszedtél már valamilyen tudást (ki tudja milyet és hogyan)
2023. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Elméleti vizsgára az bocsátható, aki számára a képző szerv az elméleti képzés elvégzését igazolja. Ennek feltételei vannak.


A képző szervnek biztosítania kell a tantermi oktatást, és lehetőséget adhat e-learning képzésre.


E-learning képzés estén te gazdálkodsz az idővel. Az e-learning képzésben részt vevő tanuló adatait tartalmazó állományt a hozzáférés kiadását követően haladéktalanul, de legkésőbb 24 órán belül el kell küldenie a közlekedési hatóság által meghatározott módon a vizsgaközpont részére. A tanuló e-learning képzésének befejezésekor a Rendszernek automatikusan ki kell állítania, és az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló törvény szerinti legalább fokozott biztonságú elektronikus aláírással és időbélyegzővel kell ellátnia a 3. melléklet 3.2.4. pontja szerinti igazolást (a továbbiakban: e-learning képzési igazolás) a közlekedési hatóság által meghatározott adattartalommal; a kiállított e-learning képzési igazolást a Rendszernek a kiállítást követően haladéktalanul el kell küldenie vagy letölthetővé kell tennie az iskolavezetőnek és a tanulónak; az így előállított e-learning képzési igazolást a képző szervnek legalább 5 évig kell megőriznie, illetve a Rendszernek az e-learning képzési igazolás kiállítását követően haladéktalanul, de legkésőbb 24 órán belül el kell küldenie a közlekedési hatóság által meghatározott módon a vizsgaközpont részére.


Tantermi oktatás esetén minden alkalommal jelenléti ívet kell vezetni, melyet az oktatáson részt vevőkkel minden foglalkozáson alá kell íratni. A jelenléti ívet az összes résztvevő aláírása után le kell zárni úgy, hogy arra további aláírás ne kerülhessen, majd a tanulmányi naplóhoz kell csatolni. A tanfolyam tantermi elméleti képzései esetén a foglalkozást tartó szakoktató köteles minden megtartott foglalkozás megkezdését követő 15 percen belül a jelenléti ív adatait elektronikus úton a vizsgaközpont számára megküldeni, illetve a foglalkozásról annak befejezése előtt távozókat a vizsgaközpont részére haladéktalanul elektronikusan bejelenteni.

A fentieket a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól hatályos szövege tartalmazza.


Az jó, ha tudsz mindent kb., mert akkor bizonyára kb. sikeres lesz a vizsgád.

(Amúgy már tarthatnál a gyakorlati vizsgánál, mert a „B” kategória esetén 16 és fél évesen – nem csak fiúk esetén; nem tudom, miért számít, hogy fiú vagy – kezdhető az elméleti tanfolyam, legkorábban 16 évesen és kilenc hónaposan tehető elméleti vizsga, és legkorábban a 17. születésnapon tehető gyakorlati vizsga.)

2023. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
/ Bizonyítottan csak kb. tudsz mindent. Ez nem Közlekedés » Tömegközlekedés kategóriába illő kérdés. /
2023. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Mindent tud. Az oszt igen. Hova postázhatjuk a jogosítványt?
2023. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nincsenek NER-es kapcsolataid, akkor ugyanazt kell tenned, mint a többi földi halandónak: beiratkozol egy autósiskolába, elvégzed a tanfolyamot, levizsgázol és már igényelheted is a jogsit.


Ehhez elsősorban nem kevés pénzre lesz szükséged. Ha a szülők nem szponzorálnak, akkor első körben pár hónap diákmunka, mert alsó hangon 400-500 ezer már egy B jogsi.

2023. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Maximum elméletben tudsz mindent, esetleg kezelni a járművet, de vezetni forgalomban tanulsz meg. A kor már nem akadály, a nemed meg mindegy. Sok sikert :)
2023. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a sok pozitív, információs választ.
2023. júl. 9. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!