Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17éves lányom el szeretne...

17éves lányom el szeretne költözni a barátjához?

Figyelt kérdés
A lányom kitűnő tanuló gimnáziumba viszont 1éve van egy barátja és azóta sokszor nem jár be valamint sok itthon a vita. A srác szülei nagyon gazdagok és most kapott ajándékba egy házat ahova a lányommal szeretnének a nyár folyamán beköltözni. Ti ezt engednétek a lányotoknak aki éppen most töltötte a 17et?

2022. jún. 10. 03:57
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
88%

Nem engedném. Neki most gyereknek kell lennie, nem felnőtteset játszani!

Beszélj a szülőkkel, hogy segítsenek normalizálni a helyzetet.

2022. jún. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
92%
18 évesként mondom, hogy ne engedd! Egy ennyi idős még nem látja át a megtakarítások fontosságát, illetve hogy milyen is egy háztartást vezetni. Mikor anya itthagyott minket 2 éve, én is azt hittem mindent tudok, aztán végül a netet bújtam hogy ja amúgy ezt meg ezt hogy kell? Tudja hogy kell csekket feladni, milyen vegyszereket nem szabad összeönteni, van minimális főzés tudása? Ráadásul az is teljesen igaz amit az egyes írt. Te magad is tudod hogy a munka melletti háztartás vezetés azért nem olyan egyszerű. Neki pedig suli utén még otthon is órákat kell tanulnia, főleg hogy ilyen eredményeket érjen el. Olyan teher szakadna a nyakába ami alatt esélyes hogy hamar összetörne. Egy szó mint száz, szerintem ne.
2022. jún. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez nagyon cringe, egyértelműen nem
2022. jún. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
95%
Nem is lehetne kérdés. Természetesen nem. Te felelsz érte.
2022. jún. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
34%
Éjjel 4 kor ez jutott eszedbe? :D
2022. jún. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim válasza:
87%
5-Éjjel 4? :D Az sokaknak már reggel, hajnal inkább...
2022. jún. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
96%
te vagy érte felelős 18 éves korig. ráadásul ő még azért gyerek. nem tudom miért kéne összeköltöznie vele. a tanulás az első. ezt elmagyaráztad neki?
2022. jún. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
94%

Nem engedném.


Viszont tavaly óta tudom, hogy a gyámhatóság meg simán hagyja. Kollégánk gyereke lépett le a barátja szüleihez, kérte a szülői ház elhagyásának engedélyezését, és simán megkapta, a lány szüleit még sem hallgatták. Csak azt vizsgálták, hogy az új környezet nem veszélyes számára. Teljesen normális családból lépett le (és ment is vissza egyébként azóta).

2022. jún. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
98%
8 ez nagyon durva
2022. jún. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim válasza:
94%
Én sem engedném át. Még akkor is, hogy ismeri a fiút, mint a kisujjamat. 1, 2 17 évesen azért ne akarjon elköltözni örüljön annak, hogy van fedél a feje felett!
2022. jún. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!