Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kutyakozmetikusnak szeretnék...

Kutyakozmetikusnak szeretnék továbbtanulni, mi kell mindehhez?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ahogy fent említettem kutyakozmetikus szeretnék majd lenni a jövőben. Mi kell mindehhez? Már egy pár oldalt végig olvasgattam, de nem igazán sikerült rájönnöm. Valahol azt írják 8 általános valahol hogy érettségi bizonyítvány,ami nem lenne gond, hisz idén szeptemberben kezdem a 12.et és ígyis szép átlaggal rendelkezem(4,6). Valahol 6 hónapot is írnak a képzésre, valahol csak 4et. Én egy jó helyre szeretnék majd menni, ahol tényleg kitanítanak mindenre. Nem nagyon izgat hogy mennyire lesz hosszú idő. Nagyon kitartó és türelmes vagyok. Nyilván hosszú lesz az út mire elérem a kitűzött célt, de biztosan megfogja érni!

2023. aug. 20. 13:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Még valami. Kb mennyit keres egy jó kutyakozmetikus?
2023. aug. 20. 13:33
 2/4 anonim válasza:
70%
A kutyakozmetikusok úgy kapják a pénzt hogy amikor hívják őket akkor oda mennek és levágják pld a kutya szőrét és ott helyben kapja a pénzt nálunk mikor levágta a puli szőrét kb 6 ezret kapott tőlünk kb 20p alatt
2023. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Ehhez érteni kell a gazdaság működését, mert azzal hogy leteszel egy semmit nem érő papírt az nem azt jelenti hogy onnantól te egy keresett szakember leszel.


Tipikusan túltelített a szakma és nem egyszerű megélni belőle. Sok ember hobbiból csinálja bérkiegészítésnek, a profik pedig rendelkeznek igen széles ügyfélkörrel és referenciával.


Alkalmazott státuszban szinte lehetetlen érvényesülni ezért mindenképp vállalkozói engedélyhez kötött, de ahogy említettem egy pályakezdő névtelen emberhez nem fognak érkezni a megrendelések. Komoly marketinget kell csinálnod ahhoz hogy egyáltalán valaki felfigyeljen a szolgáltatásodra, máskülönben a létezésedről sem fognak tudni.


A legtöbb kozmetikus egyébként kutyakiállításra jár a saját kutyájával és ott promotálja magát valamint a közösségi média felületeken, mert ha már van több díjad akkor kezdenek komolyabban venni az emberek.


Másfelől vidéken szinte semmi esélyed, Budapesten pedig akkor tudsz érvényesülni ha a marketingnek hála kiépül egy relatív stabil ügyfélköröd

2023. aug. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyakozmetikus ismerősöm ilyen irányú végzettség nélkül vágott bele. Pár alkalommal "asszisztált" egy másik kozmetikusnál, aztán megvette az alap eszközöket, kibérelt egy kis helyiséget és elkezdte hirdetni magát. Eleinte ingyen vállalt kutyákat, hogy minél több gyakorlata legyen, aztán ahogy belejött, fokozatosan emelte az árat is. Most már több hetes várólista van nála, átköltöztette az üzletet egy sokkal nagyobb helyre és igen jól keres.

Ez nem agysebészet, nem a papír számít, hanem a gyakorlat és ha jó a kézügyességed, pár hónap alatt belejössz (ha pedig nem, akkor a tanfolyam se fog rajtad segíteni). Aki jó munkát végez, annak híre fog menni és senki nem kérdezi tőle, hogy melyik kutyakozmetikus tanfolyamot végezte.

Az üzlet elindításához viszont sok pénz kell. Ő kb 15 évet dolgozott egy teljesen más munkakörben mire sikerült összespórolnia a kellő pénzt. Szóval tanfolyamok helyett inkább dolgozz, hogy legyen miből elindulni.

2023. aug. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!