Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Online gyermekjóga tanfolyam...

Online gyermekjóga tanfolyam anatómia és fejlődéslélektan nélkül? Csak szerintem komolytalan?

Figyelt kérdés
Mostanában látom, hogy tele van a net gyermekjóga képzésekkel meg van gyermek mindfulness is. Néztem többször a tematikákat, sehol semmi fejlődéslélektan vagy anatómia, neurológia. Ráadásul online megy az egész. Így mi lesz a gyakorlattal? Tényleg olyan emberek fognak jógát tartani a kicsiknek, akik nem tudnak semmit arról, hogy hogy működik egyáltalán egy gyerek? Hol lehet jelenteni ezeket?

2023. szept. 10. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jógaoktatók sehol nem rendelkeznek komoly gyógytornász vagy gyermekpszichológiai ismeretekkel (lásd anatómia, fejlődéslélektan).

De ez, hogy még élőben sincsenek gyakorlatok, tényleg nevetséges.

2023. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért ha valaki komolyan szeretne ezzel foglalkozni és segíteni a gyerekek fejlődésében, nem pedig rontani rajta önmagában nem elég egy ilyen képzés. Összetett dolog, nem csak ki állsz és el mutogatod az ászanákat amiket nagy valószínűséggel úgysem tudnak helyesen megcsinálni.

Fel kell tudnod mérni a gyerek mozgását és igényeire alakítani a jóga órát.


Nem rossz dolog, de mindenképpen előképzettséghez kötném.


A normálisabb oktatáson át veszik az anatómiát és a légzést is. Konzultációkat tartanak.

Természetesen nem ássák bele magukat olyan mélyen a dologba mint kellene.. Arról nem. Beszélve, hogy nem mindenki tudja kezelni a gyerekeket és ez nincs szűrve, problémás gyerekkel meg bármikor találkozhatnak.

ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!