Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen könyveket és kurzusokat...

DiamondAKkiller75 kérdése:

Milyen könyveket és kurzusokat ajánlotok az alábbi témákban?

Figyelt kérdés
Szeretnék belemerülni mind a programozásba, valamint a pénzről és a tőzsdézésről is szeretnék többet tudni és igazából az lenne a kérdésem hogy milyen könyveket, kurzusokat tudnátok ajánlani ami tényleg meg is éri az abba befektetett pénzt? Mert mind a kettő témakör nagyon érdekel csak eddig nem mertem ebbe jobban költekezni és ezért kérdezek inkább tapasztaltabb illetőket. Válaszaitokat előre is köszönöm!

dec. 10. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tőzsdei kurzusra egyetlen fillért sem kell/érdemes költened.


Mindent, amit tudni lehet/kell, megtalálod az interneten, ingyen. Pl. az elemzeskozpont.hu egy elképesztően nagy tudásbázis. A technikai elemzés/kereskedés gyakorlati tudnivalóit pedig innen tudod elsajátítani, naponta új webináriumok, december kicsit hézagos az ünnepek miatt, egyébként munkanapokon 3 órás, ingyenes képzés: [link]


Jelenleg, magyar nyelven ez a két tudáshalmaz az, amibe leginkább érdemes időt fektetni.

dec. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Az első hozzászóló nagyon szépen leírta, csak annyival egészíteném ki, hogy ami talán még megéri, az az fxtanoda kurzusa, mert egy hónapra 5 ezer forint és nagyon jó alapot ad a kereskedéshez szerintem.

Ezenkívül ha a programozás és a tőzsde/forex érdekel, akkor nagyon szerencsés vagy, biztos nem lesznek anyagi gondjaid :D

dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Így van, kezdőknek az fxtanoda is jó, s valóban megéri a havi ötezret. (#1 vagyok.)


De nem Szoboszlai/xm helyett, hanem mellette, párhuzamosan.

dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A tőzsdén mit szeretnél csinálni?

A kereskedés, technikai elemzés, daytrade érdekel vagy a tőzsdei befektetés?

dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es Leginkább a lényeg érdekelne ami a tőzsdei kereskedéshez és a befektetéshez kapcsolódik hogy az aránylag profitabilis legyen számomra!
dec. 27. 23:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit én olvastam, ajánlok (legjobbak felül):


Ben Carlson - Befektetés józan ésszel - Miért célravezetőbb a pénzügyi piacokon (is) az egyszerű, mint az összetett?


Peter Lynch: Sikerrel a tőzsdén


Margin of Safety: Risk-Averse Value Investing Strategies for the Thoughtful Investor by Seth Klarman


Bence Balázs - A Sikeres Kereskedő - Vételi és eladási pontok, stratégiák, tőzsdepszichológia


Benjamin Graham - Az intelligens befektető


Ezek egy része megvan pdf-ben is, de főleg angolul.

dec. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!