Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan 1-2 éves felsőfokú...

Van olyan 1-2 éves felsőfokú vagy főiskolai bsc képzés, ahol a számítógépekről (Desktop PC, laptop, etc) és egyéb kommunikációs/elektronikai eszközökről (pl. : tablet, mobiltelefon) tudnék tanulni?

Figyelt kérdés
Azon belül is kifejezetten hardver oldal érdekelne.
2011. aug. 8. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
A felsőfokú az okj-s! A főiskola + alapból 3 éves és diplomát ad, nem olcsó a másikhoz képest. :) Ezekhez a példákhoz elég 1 szoftverüzemeltető okj-s képzés.
2011. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a szoftverüzemeltető nem inkább szoftveres résszel foglalkozik, mint ahogyan az a nevében is van? Engem tényleg inkább a hardveres oldal érdekelne. :)

Utána nézek akkor, szoftverüzemeltetői képzés biztosan nagyon sok van :)

2011. aug. 8. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha nem mély ismeretekre van szükséged, akkor max OKJ, de leginkább ezeket magad is meg tudod tanulni. Ha viszont tényleg érdekel, és hajlandó vagy értelmetlennek látszó dolgokat is megtanulni érte, akkor pl. egy mérnök informatikus Bsc-t ajánlok. Esetleg műszaki menedzser...


De amilyen mélységű tudásvágy kihallatszik a kérdésedből, szerintem azt még egy közgazdász képzés egyetlen informatika tárgya is felöleli. Ehhez tényleg nem kell iskola, hogy megtanuld. Én a közgazdászképzés nehezebbik végét fogtam meg, ellenben érdekelnek a számítógépek. Informatikai középsuliból mentem egyetemre. A középsuli arra volt jó, hogy biztos legyek benne: nem akarok informatikával foglalkozni. Bőven megteszi, hogy nem tartom magam számtech. analfabétának. Szerintem válassz olyan képzést, amivel el tudsz helyezkedni, és érdekel is, azontúl ha a választásod az informatikai szakiránytól eltér, önszorgalomból tanulhatsz felhasználószintű informatikát. Ha nem tér el, akkor sem zárja ki az egyik a másikat. Azért írom, nehogy az az illúziód támadjon, hogy mérnök informatikus szakon 3. félévnél előbb fogod azt hallani hogy tablet, vagy notebook. :) Egyébként ehhez baromi jónak kell lenned matekból is.

2011. aug. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A papír annyira nem érdekel, nem az visz előre, legfeljebb az elhelyezkedésben segíthet, de nekem nem állásra van szükségem (hál' az égnek) csak a tudásra :)
2011. aug. 9. 09:30
 5/6 anonim ***** válasza:

SZerintem veszel egy témába vágó friss könyvet, meg egy kényelmes fotelt, és elolvasod.

Még jobb, ha a neten böngészel olyan témában, ami érdekel, akár fórumokat is, akár idegen nyelven.


Szerintem ezért pénzt ne adj semmilyen oktatási intézménynek, mert az internet erre is bőven elég.

2011. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Wikipédia akkor már...

Amúgy nem kell ehhez főiskolai/egyetemi képzésre jelentkezni. Csak simán besétálsz az egyetemre, és beülsz egy ilyen órára. Vagy az egyetem netes jegyzeteit elolvasod. Kérdezősködj az ismerőseid között, aki mondjuk tanul ilyet. Amúgy én nem tudok ilyesmiről, hogy kifejezetten pc-s dolgokat tanítanának, mert mi például tanultunk hálózatokat, netes dolgokat, hardvereket..stb, de csak így említésképpen. A mérnök infó pedig túl szerteágazó ehhez, nincs egy konkrét kurzus, ami csak ezekkel a dolgokkal foglalkozik.

2011. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!