Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Munkaügyi központ általi...

Munkaügyi központ általi tanfolyam előtt kell regisztrálni? és ha igen mennyivel előtte? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni munkaügyi központba majd általános iskolai tanfolyamra. Hallottam hogy ellehet végezni általuk.6 osztályom van meg és az érdekelne hogy a tanfolyam előtt regisztráltatnom kell e magam 6 hónappal előtte vagy sem? Mert hallottam olyat is hogy kell.mennyien szoktak ilyen jellegű tanfolyamra jelentkezni? Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. jún. 8. 01:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát persze hogy kell regisztrálnod szóba se állnak veled addig elvégre nekik kell kifizetni a tanfolyamot és ehhez kellenek a dokumentumok. Én is így jártam okj-s tanfolyamra ráadásul erre az időre minimálbér jár plusz bérlet.

Ma olvastam valahol hogy ez is változik jelen pillanatban - legalábbis a cikk szerint - szünetel a felnőttképzés de újra indul és közmunkához fogják kötni. De hogy pont ebben a pillanatban mi van nem tudom be kell menni regisztrálni és rákérdezni. És ha megvan a 8 osztályod akkor van egy pár tanfolyam ahol szakmát lehet tanulni és elég hozzá a 8 általános. De én mégis azt javaslom ha van rá egy fikarcnyi lehetőséged estin végezd el az érettségit mert 8 általánossal sem lesz kolbászból a kerítés. Nekem van érettségim, okj-s vizsgám és mégis munka nélkül vagyok két éve mert már a legalja munkához is diploma kell. Kiakasztó

2011. jún. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, regisztrálni kell mindenképp, ha tanfolyamra akarsz jelentkezni. Jól hallottad, nagyon sokan szoktak jelentkezni a tanfolyamokra. Én is jelentkeztem most, és több mint 100-an voltunk egy 24 fős tanfolyamra.

Első válaszoló! Az mit jelent, hogy közmunkához kötik a tanfolyamot?

2011. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de én nem okj szakmát szeretnék tanulni hanem a 8 általánost befejezni. mennyivel előtte kell regisztrálnom? mert megérdeklődtem hogy ősszel és tavasszal indítanak ilyen jellegű tanfolyamot(8 ált) de viszont én még tanköteles vagyok és addig nem állnak velem szóba gondolom akkor regisztrálni sem tudok még. de viszont ha 6 hónappal előtte kell regisztrálni mint ahogy elkezdem a tanfolyamot akkor már ősszel semmi esélyem nincs bejutni a tanfolyamra. azért vagyok még tanköteles mert tanítási év közben töltöttem a 18at és most augusztus 31ig tanköteles vagyok. egy esti suliba vagyok beiratkozva de ott meg 2 év lenne a 7. 8. osztály és ezért szeretném majd ősszel inkább munkaügyin keresztül. ott 4-5 hónap állítólag. meg a pénz sem lenne rossz a keresetpótló meg így dolgozni sem tudok. egyébként protekcióval lesz munkám már most is mehetnék dolgozni ha meg lenne a 8 ált csak sajnos nincs. köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 9. 01:19
 4/6 A kérdező kommentje:
de ha nem tudok most menni tanfolyamra akkor mást nem tudok csinálni mint hogy veszek egy bizit mert muszáj lesz dolgoznom. most még a kereset pótló juttatás megoldaná a problémát. de a 8 ált kelleni fog mert így éhen fogok halni. 18/F
2011. jún. 9. 01:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tanköteles vagy, akkor szerintem nem a munkaügyi kp-on keresztül kell jelentkezned. De nem akarok hülyeséget mondani. A legegyszerűbb, ha bemész a kp-ba és ott megkérdezed.
2011. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
mindenképpen jelentkezned kell, mert azért az ilyen tanfolyamokért nagy a tolongás. Amikor még munkanélküli voltam én is akartam menni egy okj-s-re, 2hónappal előre bementem jelentkezni, mire a csávó közölte, hogy időben vagyok, de a tanfolyamhoz túlképzett.:) hát tanuljon csak a cigány.
2011. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!