Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nyáron leszek 18éves és abba...

Nyáron leszek 18éves és abba szeretném hagyni az iskolát, és elmenni fizetős tanfolyamra. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
túl nehéz nekem ez az iskola ahova járok.Nyáron leszek 18 éves,de még van egy évem a suliból. Ha kijelentkezek az iskolából akkor el lehet menni tanfolyamra? Azt halottam hogy a fizetősnél nem kell hogy támogassa a munkaügy,és nem kell munkaügyi viszonynak eltelnie.
2011. dec. 5. 08:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Szerintem érettségizz le estin.Én is azt javaslom,hogy pár hónapos komolytalan tanfolyamok helyett legyen egy jó szakmád,még akkor is,ha azt 1-2 évig tart kitanulni.Mi érdekel egyébként?Milyen tanfolyamon (tanfolyamokon) gondolkozol?
2011. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam én is az esti érettségin, de azt a tanfolyam után szeretném lerakni.:)

Hát pl manikür-pedikür tanfolyam,vagy óvónő tanfolyamra gondoltam.Gondoltam még a fodrászatra is, de azzal már nagyon sokan foglalkoznak.Nyáron el is szeretném kezdeni a tanfolyamot,remélem nyáron pont fog indulni olyan amilyet szeretnék.

És ha elkezdtem a tanfolyamot akkor ki kell iratkoznom a sulimból? Én most 17 éves vagyok nyáron leszek 18 pont mikor vége a sulinak. A szülőket nem büntethetik meg ha kilépek a suliból?Vagy már nem mert 18 éves nagykorú leszek?:O :)

2011. dec. 9. 13:52
 13/30 anonim ***** válasza:

1.lehet nagykorú leszel de lazán modhatják azt hogy náluk élsz tehát az van amit ők akarnak...

2. miért nem fejezed be estin?

3. amúgy biztos van olyan suli ami átvesz utolsóévre...

4. ha most abba hagyod a sulit később nagyon bánni fogod, van egy barátnőm aki érettségi előtt hagyta ott /több mint egy éve/ és azóta sincs munkája hiába keres, meg most érted 11 évet kihúztál már durván 1 év múlva érettségizel sose fogsz ilyen közel állni hozzá később kezdheted újra az alapoktól ha meggondoltad magad

2011. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

De sajnos nekem elég rosszak a jegyeim és nagyon sokat kell tanulni.És erre az egy évre meg nem akarok bejárni sehova suliba,mert most helyben járok suliba.

Ha fizetős tanfolyamra meg ha megyek akkor nem kell minden nap bejárni.És új barátokat tudok szerezni.

Egy új iskola egy új évvel meg nekem túl megterhelő lenne bizonyos okok miatt. :S Sajnos elég sok ember ismer engem, és rossz véleménnyel vannak rólam,mikor én egy teljes tiszta szívű kedves lány vagyok :(

Ha befejeztem a tanfolyamot akkor kimegyek barátommal külföldre, ott nekem is lessz munkám meg barátomnak is januárba kezdődik ott munka, és ha össze szedjük magunkat akkor haza költözünk Mo-ra,és megyünk esti érettségire mind a ketten :)

Ez így lehet furcsán hangzik hogy 18 évesen már megyek külföldre, de már együtt lakom a barátommal nálunk, és a barátom 26 éves..Már 3 éve együtt vagyunk. Meg külföldön vannak barátaink ezért biztos nekem is ott a munka.

2011. dec. 9. 19:03
 15/30 anonim válasza:

En is 18 evesen jottem kulfoldre :)

Par honap alatt nem fogjatok magatokat annyira osszeszedni, hogy visszakoltozhessetek Magyarorszagra. Tobb evben gondolkodj.

2011. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Pár hónap alatt valóban nem,de barátom már hamarabb kimegy :)
2011. dec. 28. 10:18
 17/30 Andizsuzsi ***** válasza:
Óvónő tanfolyam nincs, az óvónőket főiskolán képzik. Olyan tanfolyamokkal, amihez elég a 8 általános iskolai végzettség, nem sokra fogsz menni.
2012. jan. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Érettségizz le,érettségizz le!!!!

Minek?Nem értitek,hogy nem akar továbbtanulni?

Mi a francnak érettségizzen le?

Menj el tanulj ki egy jó szakmát!Vagy többet is akár.

Én érettségi után elvégeztem rögtön egy szobafestő tanfolyamot.Rá egy évre széthullott a családom,anyám külföldön,apám le sem ejt,én maradtam itthon,mert mennem kellett katonának(én még voltam).Katonaság után egyedül maradtam,meg kellett álljak a saját lábamon,minden segítség nélkül.Nem úgy értem mint a mai egyetemisták.Az önerő az nálam tényleg önerő volt.

Ez már 10éve volt,bár már akkor is gyengült az oktatás,de nem volt ennyi érettségizett ember mint manapság.

Na ha nekem akkor az érettségimből kellett volna megélnem,választhattam volna,éhenhalok,vagy bűnözök.

Még szerencse,hogy ott volt a kezemben a szobafestő bizonyítványom amellyel akkor napi 3000Ft fizetést kaptam.220volt egy Multifilter.

Azóta több szakmát szereztem,összesen 7van.Megjártam Ausztriát,Németországot,Olaszországot,Belgiumot,Hollanadiát.Van egy lakásom önerőböl(nem úgy mint az egyetemistáknak)egy autóm önerőböl,spórolt pénzem.Jelenleg festek napi 8000ért,de ettől kevesebb pénzért nem is mentem volna el.Februárban kezdek újabb tanfolyamot,valami kereskedelmi jellegűt szeretnék,mert ruházati boltot szeretnék nyitni,osztrák,német ruhákkal,melyen megelpődnétek,hogy milyen olcsók.Nem nike,adidas,de Made in EU.

Az érettségimet már régen elfelejtettem,sőt el is hagytam valahol már vagy 5-7éve a sok költözés miatt.Egyáltalán nem hiányzik sehol sem kérték.


Érettségizz le,akkor ha tovább szeretnél tanulni,bár annak sincs sok értelme,de ebbe most ne menjünk bele.

Ha dolgozni és pénzt akarsz akkor tanulj ki valami jó szakmát.Szakemberből nem csak itthon,de egész Európában hiány van.Én 21voltam mikor kimentem,most vagyok 27.9 és megalapoztam azt,amiért itthon sokan évtizedekig küzdenek(bank)hogy az övék legyen.

2012. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A többi válasszal meg ne foglalkozz!

Ezt hallják otthon,meg a Tv-be.

Inkább elmennek bölcsésznek százezrek(amiről már 15évvel ezelőtt is köztudoitt volt,hogy munkanélküli szak)vagy jogásznak(ami szintén)mint,hogy dolgozzanak.

Mert ugye van a diploma,vagy a szarlapátolás.


Mire tudsz menni 8 osztállyal ami valójában 10.Megvan a 10,vagy bukdácsolsz?

-Hegesztő

Itthon:800-1700Ft/óra(attól függ milyen hegesztő)

Külföldön-10-25Eu/óra


Cnc(és ezen belül van esztergályos,marós stb..)

Itthon 800-2500/óra

Külföldön:mint a hegesztő


Kőműves Itthon700-1300/óra

Külföldön:9-17Eu/óra


És még sorolhatnám.Te tudod kinek hiszel,de még én tapasztalatból beszélek,a többi válaszadó nagy eséllyel azt sem tudja mennyibe kerül egy kiló kenyér?Vagy,hogy mennyiből lehet megélni.Ők azt hiszik,hogy majd elvégeznk egy egyetemet és minimum havi 960ezer Ft-ot fognak keresni.

Mindegyik egyetemista/fősikolás ezt hizsi.

Meg azt is hogy a szakmunkások milyen szarul keresnek,.

2012. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Andizsuzsi ***** válasza:
Leírta, szarok a jegyei, nem akar minden nap iskolába járni, nem akar tanulni. Fizetős tanfolyamra akar járni, mert ott szerinte csak utánadobják majd a papírt. Egy jó szakmához szakmunkásvizsga kell. Ilyen hozzáállással?
2012. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!