Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nyáron leszek 18éves és abba...

Nyáron leszek 18éves és abba szeretném hagyni az iskolát, és elmenni fizetős tanfolyamra. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
túl nehéz nekem ez az iskola ahova járok.Nyáron leszek 18 éves,de még van egy évem a suliból. Ha kijelentkezek az iskolából akkor el lehet menni tanfolyamra? Azt halottam hogy a fizetősnél nem kell hogy támogassa a munkaügy,és nem kell munkaügyi viszonynak eltelnie.
2011. dec. 5. 08:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
csak hogy ma már szinte mindenhez kell érettségi.ha valami szakmát akar tanulni ahhoz is!lehet hogy régen nem kellet de most kell!
2012. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
igaz sokhoz elég a 10 osztály is.
2012. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

és én nem azért kezdtem el az érettségit mert diplomát akarok hanem azért mert szakmát!

ha vízvezeték szerelő akarok lenni ahhoz sem elég a 8 általános.valahol még a 10 osztály sem.

2012. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod,pl én a hegesztőért fizettem,a munkaügyiseknél meg 8osztály volt az alapkövetelmény.


Sok szkmunkás szakma van amihez nem kell éretségi,sőt egyikhez sem kell.

A tök buta 8osztályos analfabéta cigánygyerek olyanokat hegeszt,hogy megszólal.Közbe meg dixleksziás,meg beszádhiányos.

Kézügyesség a lényeg,meg azér ha ezt a kérdést feltette értelmesen,nem lehet olyan hülye gyerek a kérdező.

2012. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

jó én tervezem elvégezni a vízvezeték szerelő és a hideg burkoló szakmát is utána néztem ezekhez elég a 10 osztály.

viszont szeretnék valami számítógépekkel foglalkozó szakmát is és hát sajna azokhoz kell érettségi.


továbbra is mondom hogy nekem se kell diploma jól tudom hogy mennyit ér ugyanis bátyámnak van.

2012. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nekem spanom 8osztállyal csinálja.Duguláselhárítás-vízvezetékszerelés.Egyéni vállalkozó elég jól megy nekki.Unalmasabb napjaimon elkísérem,látom mennyi pénzeket kér.

Bár ő is régebben végezte,a követelmény minden évben változhat.

2012. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! megvan már a 10.osztályom most vagyok 11.-es.Sajnos az iskolában elég rendesen piszkálnak engem..ezért is szeretném abbahagyni valójában.átjárni más városba iskolába meg nem lenne túl jó. :(
2012. jan. 4. 15:04
 28/30 anonim ***** válasza:

Nem azért a húszfillérért,de vannak eléggé felháborító válaszok.Nem vagyok bölcsész,nem annak tanulok,egyetemista vagyok,az állatorvosira járok,és nem azért,mert a szüleim fizetik,hanem azért,mert tanultam,mint a güzü,és felvettek.ahhoz,hogy valaki elvégezzen egy szakmát nem mindenkinek az apuci-anyuci pénze kell,van aki az eszére hagyatkozik...mindig csak végletekben beszélünk...én nagyon jól tudom,hogy nem fogom 900ezret hazavinni,de nagyon is megelégszem egy normális keresettel.nem azért végzem el ezt az egyetemet,hogy hülyére keressem magam,hanem azért,mert meglepő módon érdekel,és azért,mert állatokkal akarok foglalkozni,és segíteni rajtuk.

nem szabad így kisarkítani mindent,nem mindenki bölcsésznek tanul.kicsit kezd elegem lenni ebből az általános dumából,hogy minden fiatal bölcsész,a szülei pénzén él,és ferrarit vezet...én biciklivel,vagy BKV-val járok suliba,nyáron dolgoztam egy rendelőben,és a suli sem a seggem alá lett tolva,hanem megdolgoztam érte.


Kérdésedre válaszolva ,Kedves Kérdező,szerencséd mindig lehet,de szerintem sokkal jobban jársz,ha van egy biztos dolog a kezedben.ez nem az a világ,ahol csoda számba ment az érettségi,hanem ez az a világ,ahol 2 diplomával nehezen helyezkedsz el,ha nincsen szerencséd/kapcsolataid.

elsősorban azt találd ki,mit akarsz csinálni,mi érdekel,érettségizz le,szard le az osztálytársaidat,és keress egy normális szakmát.nem muszáj az egyetem legyen,lehet OKJ-s,vagy akármi,csak tanulj!nem hinném,hogy a gyökér osztálytársaid miatt kéne hajléktalannak menned.nekem is azok voltak,leszartam őket. :)

2012. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
most látom,hogy ez régebbi kérdés.Mi lett azóta Veled?
2012. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Legnagyobb hülyeség otthagyni a sulit egy évvel a végzés előtt
2016. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!