Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elsősegély vizsga! Néhány...

Elsősegély vizsga! Néhány kérdésre válasz?

Figyelt kérdés

Tanulom a tételeket,viszont van néhány kérdés amiben nem vagyok biztos,hogy az a jó válasz amit én gondolok.

1. Ismertesse a jelentős vérveszteséget szenvedett beteg tüneteit és ellátását! A tünetek megvannak,de mi az ellátás módja? (nyomókötésre gondol a feladat?)

2.Súlyos sérült elhelyezése légútbiztosítás miatt- itt stabil oldalfektetés a feladat ugye?

3.Súlyos sérült mozdításának lehetséges módszerét- én itt a tálcafogásra gondoltam,szerintetek?

4.Alsó végtag törésének ellátása- a könyvben csak annyi van,hogy rögzítjük párnákkal,ruhadarabokkal. Ennyi lenne?

Valamint még egy kérdésem lenne,hogy ájult sérült helyes fektetési módja az az,amikor a lábait 90 fokban felhúzom és tartom? Mert ugye ha eszméletlen,akkor meg kell a stabil.

Nagyon köszönöm előre is,tényleg sokat segítenétek vele!

(A beszólásokat kérem szépen mellőzzük,voltam tanfolyamon,de annak a színvonaláról ne is beszéljek...)


2012. jún. 25. 12:20
 1/1 flora08 ***** válasza:
Én most voltam két hete és a jelentős vérvesztés tünetei és kezelése tételt húztam. Annyit mondtam, hogy meg kell keresni a vérzés helyét (előfordulhat, hogy többféle vérzésről van szó: artériás, vénás...) a vérzés okát kell megszüntetni. Igen, nyomókötés és sokk-fektetés (amikor felemeled a lábát) Én ennyit mondtam el a kezelésről, elég volt nekik. 2. Jaja, a stabil oldalfekvéssel biztosítod a szabad légutakat. 3. Tálcafogás, de csak akkor, ha többen vagytok (ez ugye legtöbbször gerinc sérültnél alkalmazható, ha a helyszín nem biztonságos és muszáj elmozdítani onnan)4.Rögzíted a végtagot, hogy ne mozduljon el. Szerintem ugyanabból a könyvből tanultunk, elég ami benne van, nekünk a tanfolyamon nem mondtak többet. Utolsó kérdés: vigyázz, a felhúzott, meg a felemelt láb nem ugyanaz:) de valóban úgy kell, ahogy mondod. Felhúzott lábbal a hasi sérültet kell fektetni. Remélem hogy segítettem:) Amúgy nekünk a mentős mondta, hogy eléggé lerövidítették a vérzős részt a könyvben, én azt jegyeztem meg inkább, amit ő mondott, az részletesebb volt. Sok sikert a vizsgán!
2012. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!