Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Építészmérnök az női szakma?

Építészmérnök az női szakma?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 17:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Akinek esze és tehetsége van hozzá, nem a neme miatt fogják alkalmazni. BME-n fele fele a hallgatóknak. Nem is értem ezt a nem alapú szakma besorolást. Felhozok egy példát: Én Szőlész-Borász mérnök vagyok, férfi szakma? Nem, mert több nő volt az egyetemen a szakomon mint férfi. Neve alapján nyugodtan ráfoghatták volna.... Lehet jobb szakemberek mint én, csak ennyit erről.
2013. febr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
Nem.
2013. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:

Az hogy az egyetemen milyen százalékarányban oszlanak meg a nemek, csak azt reprezentálja, az akkori 18 évesek számára (vagy a szülei számára) milyen százalékarányban vonzó az adott szak.

Azt nem, hogy melyik nemnek van meg arányaiban megfelelő képessége a kérdéses szakma minőségi gyakorlásához.

2013. febr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
Jelenleg építészmérnöknek tanulok, lány vagyok. Szerintem nálunk fele-fele az arány...az elején. De sokan kikopnak, és a vége felé inkább a lányok maradnak bent.
2013. febr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
Az épitész s az épitészmérnők nem ugyanaz
2013. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
Nekem férfi ismerőseim vannak ebbe a szakmába,de ha ezt szeretnéd csinálni akkor vágj bele.Ne törődj vele,hogy férfi,vagy női.Szeresd amit csinálsz az a lényeg.
2013. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
Szerintem márpedig igenis vannak férfias és nőies szakmák.Mindegyik nemnek másabb a beállítottsága,ha egy nő műszaki-mérnöki pályára megy akkor neki fiús beállítottsága van,ennyi.Mivel több mint 2szer annyi nő jár felsőfokú intézményekbe mint férfi,ezért már ott is feljöttek a nők.Az autószerelő se egy túl nőies szakma mégis láttam már autószerelő osztályba lányt járni.Az építészet egy része nagyon száraz számításokon alapszik,de van egy másik része és az a kreatívitás.Szerintem az utóbbi miatt választják a nők az építész szakmát.
2013. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Optipolar válasza:
Miért ne lehetne az? Sok női mérnököt ismerek, bár nem sok női építészmérnökkel találkoztam, de hallottam egy-kettőről.
2013. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:

Nincs olyan hogy női vagy férfi szakma csak azt fogadom el hogy kinek milyen a tehetsége és mi az érdeklődési köre-- na és mi az, amit fizikailag elvállalhat.


Mert például hiába mondjuk azt hogy a kőfejtés férfi munka ha egy férfi fizikailag gyenge-- esetleg egy nő viszont nagyon erős.


Hiába mondjuk a kötögetés női munka ha egy férfi sokkal jobban szeret kötögetni, mint a felesége aki viszont a garázsban szereli a kocsijukat.


szóval kérdező, ha a Te fantáziádat az épületek tervezése tölti ki, akkor tanulj tovább és tervezz nagyon sok szép otthont a következő generációknak-- CSak egyet ne felejts ki a házak tervezéséből a konyhát és WC-- ez a kettő nélkülözhetetlen az élethez c..c..c

2013. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
Nem kimondottan. Viszont az egyik leghíresebb, ha nem a leghíresebb nők és férfiak között is Zaha Hadid. Nézd meg a munkáit, elképesztő!
2013. márc. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!