Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érettségi előkészítő: ELTE...

Érettségi előkészítő: ELTE BTK vagy TTK?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Matematikából és történelemből szeretnék emelt szintű érettségit tenni, és ezért érettségi előkészítőre szeretnék járni. Az ELTE TTK és BTK is tart előkészítőt, egymásról nem tudtak nyilatkozni, így az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyikre érdemesebb menni, esetleg tapasztalatok, melyik a jobb? Válaszokat előre is köszönöm!
2009. szept. 23. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
matekból a ttk-ra, töriből a btk-ra
2009. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, erre én is gondoltam, csak az a baj, hogy az időpontok fedik egymást, mivel a btk-n hétfőn és szerdán van töri (így osztva el a heti 6 órát), a ttk-n pedig pont szerdán van a matek, csak ott egyszerre van az 5 óra.

Azért köszi :)

2009. szept. 23. 13:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább ttk. Azzal több eséllyel kapsz munkát.
2009. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor matekra menj, töriből azért könnyebb egyedül felkészülni, hiszen csak meg kell tanulni.
2009. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

14:14

Köszi, de itt nem munkáról van szó, gazdasági szakra szeretnék jelentkezni, és ez miatt kellene ez a két tárgy, mert ugye gazdálkodási és menedzsmentre vagy gazdaságinformatikára elég magasak a ponthatárok.

2009. szept. 23. 14:51
 6/10 A kérdező kommentje:

14:22

Igaz, hogy törit meg lehet tanulni, tanulom/tanultam is folyamatosan, inkább a feladatmegoldások és együttes megbeszélések szempontjából kellene töriből is, mivel a középiskolai töri tanáromat tavaly kaptuk, kezdő, és hát...

2009. szept. 23. 14:53
 7/10 A kérdező kommentje:

De akkor ezek szerint mindenki a ttk-ra szavaz? :) Kétségtelenül engem is jobban vonz, mint a btk, csak azért vacillálok, mert ott töri szombaton lenne, hétvégente viszont dolgozok.

Esetleg azért btk-val valakinek tapasztalata? Pozitív, negatív, bármi? :)

2009. szept. 23. 14:56
 8/10 anonim ***** válasza:
TTK-ra menyj matekból ,ott biztosan nagyon jól fel tudnak készíteni:)
2009. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az emelt töri egyébbként egy nagy "buktató" ,mert kaphatsz olyan tanárt,aki megmutataja milyen okos és nagyon lehúza az eszédet..ez tapasztalat..szerintem inkább csinálj egy nyelvvizsgát és akkor az már 35pont + a matek emelt 40..ha kezdő aztanárod az esszéket és a szóbeliket is úgy fogja osztályozni hidd el, bár nm ismerem a tanárod:)

Minden esetre sok sikert!

2009. szept. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, végül a TTK-ra mentem, most megyek majd az első alkalomra :) Tényleg egyedüli hátránya, hogy hétvégénként dolgozok, és a matek szombatonként van, de megpróbálom majd megoldani. Köszi mindenkinek a segítséget :)
2009. szept. 29. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!