Mire megyek velük?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek 11. osztályba. Ugye emelt szinten kell tanulnom a választott tantárgyakat. Nos fogalmam sincs mi szeretnék lenni ha felnövök, így hát a számomra kedvelt tantárgyakat, a magyart és a matematikát választottam. Sokan azt mondják, hogy ez a kettő közösen semmit sem ér, mások meg azt, hogy nézzek utána a neten. Nem nagyon találtam erről szóló dolgokat így hát itt megkérdeztem. Valaki segítsen!

2013. jún. 15. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát... a magyar emelt eléggé húzós, most érettségiztem magyarból emelt szinten, szóval tudom, hogy miről beszélek. A matekhoz sík hülye vagyok, de aki emeltezett, azt mondta, hogy az könnyen begyakorolható. De még van időd eldönteni, hiszen nem kötelező utána emelt szinten érettségizni mindkettőből. :)
2013. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező 2 faktot választani, elég egyet is. Én a matekot javaslom, mert a magyar fakt teljesen felesleges, ha csak nem magyar tanár vagy kommunikáció szakos szeretnél lenni. A matekot viszont rengeteg helyen elfogadják.
2013. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szüleim a marketing szakot javasolják, ami engem is érdekelne. A magyar inkább csak azért jelöltem meg. A matematikát szimplán imádom és értem is.
2013. jún. 15. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Ez egyáltalán nem igaz, hogy a magyar emelt nagyon húzós, a matek emelt meg begyakorlós. Ez pont fordítva van. Ha megnézzük az elmúlt évek őszi és tavaszi magyar emelt statisztikáit, azt tapasztaljuk, hogy bizony a 90%-nak 5-ös! OM honlapján fenn van, tegnapelőtt néztem meg. Ellentétben a matekkal....
2013. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oh really :D Sajnos a versértelmezéshez meg a reflektáláshoz jó érzék kell, a nyelvi - irodalmi feladatsor pedig rengeteg tanulást és tájékozódást kíván... De biztos jobban tudod.
2013. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért ötös, mert emelt szinten 60 %-tól van meg az ötös. De egyébként meg itt GYk-n is mindeni 90 %-os matek emelteket írt... Hagyjuk már
2013. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Mehetsz nyelvésznek is.
2013. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!